Erdoğandan Peres'e ve insanlığa balans ayarı

İnsanlık suçu politik bir manevra, operasyon, terör temizliği maskesi altında legalleştirilerek vijdanlara yediriliyordu. Ama birileri yemedi, insanlık elbet isyanını haykıracaktı ve de haykırdı. Hem de böylesi bir platformda!

Türk milleti tarih boyuncu edilgen değil etken oldu ama bir süredir uyuyan dev idi uyanıyor yavaş yavaş. Aman politik çıkarlar zarar görmesin aman stratejik ilişkilerimize helal gelmesin aman dostlar kızmasın diyerek hasta adam son dönemde yemini verince susan uysal koyun oluvermişti. Ama bu kez değil!

Tüm dünyanın gözü önünde İsrail cumhurbaşkanına Simon Perez'in insanlığın gözlerinin içine bakarak yalan söylemesi karşısında hakettiği muameleyi yapan bir Türkiye başbakanı. İster milli görüşçü olsun ister takiyye yapsın isterse dedikleri gibi kömür yardımlarıyla iktidara geksin. Nasıl gelirse gelsin ama Türkiye'nin onurunu ayaklar altında ezdirmesin! Bütün islam alemi kan ağlarken stratejik ortaklık denen palavralarla aldatılan bu millet ne olduğunu nasıl bir mayaya sahip olduğunu unutanların suratına indirdi tokatını. Bazıları hala halka rağmen siyaset yapadursun kasımpaşalı yaptı yapacağını. Dünyanın insanlık onurunun bayrağını tek başına eline alarak alarak dalgalandırdı. Bir bakın fotofrafa arap birliğini temsil eden, koltuğuna çivilenmişken Türk lideri nasıl gürlüyor.

Palavralara dayanamayıp diyor ki :

-Sayın Peres benden yaşlısın. Sesin çok yüksek çıkıyor! Çünkü bunun nedeni suçluluk psikolojisidir.

-Ben, 'Filistin'e tankların üstünde girmeyi seviyorum' diyen İsrail başbakanları gördüm' ifadelerini kaydetti. "Zulme alkış tutanları da kınıyorum" diyen Erdoğan, Tevrat'ın 6. maddesinde "öldürmeyeceksin"

Son yıllara bakın ekonomik forumlarında el pençe divan kuran liderlerimiz vardı. Borç para bulmak için adeta sermayenin kıçını yalayan liderleri gördü bu ülke. Her dört beş yılda bir bir cent'e muhtaç kalacağımıza yirmi yıl kendimizle başbaşa kalalım muhtaç olduğumuz kudretin damarlarımızdaki asil kanda mevcut olduğunu görektir elbet bu ülke. Birileri gene diyecek Türkiye geri gidiyor doğuya kayıyor zarar görecek konjoktürel anlamda. Sevsinler! Yok öğle yağma.

Artık İsrail düşünsün birileri tokatı indirdi suratına artık israilin yalakalrı düşünsün artık seçimle iktidara gelen hamas'ı terörist diyen muhalefet düşünsün bu rüzgar seçimde neleri süpüreceğini...

Türk milleti, islam alemi özlemişti hakkını savunanı haksızlığa isyan eden bir lideri...

Google+ paylaş

Benzer Konular :

    Yorum yapın
    Facebook yorumları

0 YORUM YAPILDI. Görüşünüzü belirtin ! :

Yorum Gönder

►Bir profiliniz yoksa "Yorumlama biçimi" seçeneğinden "Adı/URL" kısmına isminizi yazarak (url zorunlu değil) veya "Anonim" bölümüne tılayarak yorumunuzu yazabilirsiniz.