Her şey yalan tek geçerli olan "yalan"...

Arap ülkeleri başta olmak üzere dünyanın birçok ülkelerine nazaran İsrail'in sürdürdüğü katliama en sert tepkiyi Türk halkı verdi. Şu an itibariyle toplumsal başkaldırı kendiliğinden organize olarak ülkenin dört bir köşesinden sesini yükselterek artıyor. Bunun yanında siyasal idareyi elinde bulunduran yöneticiler de gereken tepkiyi vermiş bulunuyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan dünya liderleri arasında konuya en ciddi yaklaşan ve hiç olmazsa olaya seyirvi kalmayan birkaç liderden birisi. Demokrasi ve insan hakları konusunda mangalda kül bırakmayan AB ve diğer gelişmiş ülkeler bosnada, ırakta afganistanda, olduğu gibi konu müslümanlar olunca üç maymunu oynamaya devam etmekteler. Sermayenin ve kapitalizmin egemen olduğu dünyamızda menfaat neredeyse doğrular da orada.

Uluslararası medyada İsrailin katliamları bir devletin kanun kaçaklarına yaptığı operasyonu gibi gösterilirken dünyanın şımarık çocuğu İsraili ne BM güvenlik konseyi ne de AB denen soytarılar tiyatrosu bırakın kınamayı İsrailin haklılığından dem vurmakta. Nazilerin politikaları sonucu mazlum halk olarak ayrıcalıklı şirin çocuk gibi iteleye kakalaya devlet kurdular sonra da dünyaya kafa tuttular. Nasıl bir olay anlamak mümkün değil. İran'ın nükleer silaha sahip olma ihtimaline bile katlanamayan batı Mordeah Vanunu adlı mühendisin deşifre etmesiyle atom bombaları olan İsraile sen sus demeyi akıllarının ucundan bile getiremiyor daha doğrusu getirmiyorlar. Ama halkımız sivil toplum kuruluşları, siyasi partiler gereken cevabı veriyorlar ne mutlu bize. Ya arap toplumu gene bedevi, gene koyun sürüsü gibi seyretmekte. Hele Mısır... Tam bir komedi sınırları Batı şeria ama kapalı İsrailli ve ABD'li abileri kızar yoksa kardeşlerine el uzatırsa Hüsnü Mübarek denen Sermayenin, sizyonistlerin dikdatörüne.Şunu apaçık olarak anlıyorum ki AB, ABD neye iyi yada kötü diyorsa aksinin doğru olduğunu biliyorum. ırak kötü çünkü dünyanın ikinci büyük petrol rezervleri elinde ve kapitalistlerin sömürüsünde değil allem edildi kullem edildi ellerinde nesi var nesi yoksa alındı. Sonra noldu? Irak'ın işgalinden sonra petrol fiyatları inanılmaz seviyeye geldi. Neden petrolün vanası tamamen paraya tapan şeytanın arka bacağı olan kapitalistlere geçti. Kazığın alasını yedirdiler. İran mı kötü? ellerinde petrol var ve işleyip satıyorlar da... Bir dayanakları var ve ambargo ile "üretmeyi" öğrenerek ulusal sanayilerini geliştirdiler. Kendi silahlarına, otomobillerine ve teknolojilerine sahip oldular. Yani kendi kendine yeten bir güneybatı asya namı diğer ortadoğu ülkesi... Belki yakında Türkiye'de kötü olacak başbakanı zülme seyirci kalmıyor ya... Ülke kalkınmaya sanayileşmeye çabalıyor ya bölgede tam bağımsız olma yolunda gayret gösteriyor ya.. Belki de Osmanlının birleştirici kültürü üle dağınık türk islam dünyasını birleştirecek ya buna aç gözlü sermaye sahibi batı, siyonist, ABD razı olur mu? olmaaz... önce teröre destek veren ülke etiketi yüklenir, marjinal odakların kök saldığı toplum filizlenir, millet dayatmalara kanmaz ve demokrasi onlara göre gider bu ülkede. Sonra bize de demokrasi! getiriler. Şöyle üç beş milyonumuz ölürse her yer süt liman oluverir.

Bu olaylar belli bir sürenin konjonktürü ama her ne olursa olsun:

Zulm ile abad olan kahr ile berbad olur...
Google+ paylaş

Benzer Konular :

    Yorum yapın
    Facebook yorumları

0 YORUM YAPILDI. Görüşünüzü belirtin ! :

Yorum Gönder

►Bir profiliniz yoksa "Yorumlama biçimi" seçeneğinden "Adı/URL" kısmına isminizi yazarak (url zorunlu değil) veya "Anonim" bölümüne tılayarak yorumunuzu yazabilirsiniz.