Kaptan Müjdat

Hani mahallenin gün görmüş abileri vardır, gençlerin çocukların saygı duyduğu. Oturmasını kalkmasını bilen, konuşmasını becerebilen iş bitirici bıçkın delikanlılardır onlar. Başın sıkışınca gidersin derdini paylaşırsın. Mahallede kavha çıksa ayırır arasını bulur iki delikanlının. Kahvede onların etrafında döner en güzel muhabbetler. Kimilerinin mustafa abisi, kimilerinin nedim abisidir onlar. İşte onlardan biridir Müjdat Yetkiner. Yani efsane kaptan Fenerbahçeli Müjdat. Çok da uzun olmayan boyu, kalın beli yani etine dolgun, koduğu zaman oturtanlardan.

Bir bıyık bir insana bu kadar mı yakışır dedirtir adama. Hantal görüntüsü ile ancak bir bakkal Arif, Manav Selahattin tabiri yakışsa da ona, bir o kadar çevik bir o kadar hızlı bir futbolcuydu. Diğer bir özelliği de sadece libero değil duruma göre kanat ve orta saha görevlerini bile layıkı ile yerine getirmiştir. Hatta bir Galatasaray maçında ilk yarıyı 3:0 yenik kapatan takım soyunma odasında Todor Veselinoviç'ten fırça beklerken Müjdat'ı bir köşeye çekip der ki: Senden müjdat gibi oynamanı ve ikinci yarının başında orta sahada görev yapmanı istiyorum sadece 15 dakika pres yap yeter... Aynen denilen olmuş, Müjdat defans olarak başladığı maçta ikinci yarı orta sahada görev alarak yoğun bir pres yapmış ve Fenerbahçe daha ilk 10 dakikada 2 gol atmış ve maçı 4:3 galibiyetle kapatmıştır.

Şimdiki bebek yüzlü, saçları jöleli cildi bakımlı futbolcular gibi değil, hani mahallenin dedik ya, o da Fenerbahçe geri sahasının bıçkın delikanlısı. Efendi kişiliği ile tam 17 sene futbol oynayan 34 yaşında Fenerbahçeden emekli olan kaptan Müjdat. Dile kolay 17 sene mevkisine transfer yaptırtmayan, yapılsa bile diğer sezonda kendisine kulüp bulmak zorunda bıraktıran biri. Belki Milan'ın Maldini'si değil ama Fenerbahçenin en azından taraftarların, onu izleyenlerin gönlünde halen ayrı yeri olan bir insandır. Yıllarca 5 numaralı formanın hakkını en iyi şekilde veren Müjdat, öyle büyük paralar kazanarak bitirmedi futbol yaşantısını. Futbolu bıraktıktan sonra taksicilik bile yaptı. Sonra tekrar futbola dönüş yapsa da defans oyuncusunun diğer mevkiler kadar popüler olmaması nedeniyle çok da ön planda olmadı.

Halen teknik direktörlük yapan Müjdat, eğitimini İngiltere'de stajını ise chelsea'de yaptı. O'nun emeklerini Ali Şen bir nebze de olsa karşılığında sahaya helikopterle indirerek jübilesini yaptı. Ama en büyük ayıp ve vefasızlık ona kulübün 100. yılında yapıldı. Efsane futbolcular albümünde 3-5 maç oynayan birçok kişi yer alırken onun fotoğrafını bile koyma zahmetinde bulunmadılar. Fakat o gene de onu izleyenlerin gönlünde hep Müjdat abi (miço) olarak kalacaktır.

müjdat yetkiner fenerbahçeli müjdat 1988 1998 1987 1990 1990 kadro şampiyon fenerbahçe efsane kaptan arap ismail
Google+ paylaş

Benzer Konular :

    Yorumlar
    Facebook Yorumları

1 YORUM YAPILDI. Görüşünüzü belirtin ! :

  1. Vay bee ne zamanlardı anıları yadettim saolun...

    YanıtlaSil

►Bir profiliniz yoksa "Yorumlama biçimi" seçeneğinden "Adı/URL" kısmına isminizi yazarak (url zorunlu değil) veya "Anonim" bölümüne tılayarak yorumunuzu yazabilirsiniz.