Youtube An Error Kesin Çözüm

Bilindiği üzere Atatürk'e hakaret içeren videolar yüzünden youtube paylaşım sitesine erişmemizi devlet büyüklerimiz istemiyor. Çok değerli! büyüklerimizin bile kendilerinin yada evlerinde çoluk çocuklarının youtube'ye proxy siteleri yada programlar aracılığı ile girdiğinden eminiz.

Her neyse biz youtube'ye giriş faslından ziyade öyle yada böyle youtube'ye girenlerin ülkemizde yaşanan yasaktan dolayı ip blok işleminden kaynaklanan sorundan ötürü açılan sitede videoları tıkladığımızda zaman zaman "Youtube An Error Occurred Please Try Again Later" hatası ile karşılaşılmakta. Değişik sitelerde bu hata ile ilgili Dns-TCP-ip ayarları ile çözümler sunulmakta. Bu çözümlerin yan etkileri olmakla birlikte kesin çözüm sunmamaktadır.

Sorunun kaynağı farz-ı misal, ekran kartı sürücünüzün bozulması nedeniyle videolarınız ve oyunlarınızda aksaklıklar yaşamanız nispetinde bir durumdur. Şimdi gelelim çözüme:

ÇÖZÜM

1- Öncelik olarak aşağıda linklerini verdiğimiz adresten şu gerekli dosyayı indirin.2- İndirdiğiniz dosyanın ismini ve uzantısını hiç değiştirmeden rar'dan çıkarın.
3-
Başlat/Çalıştır/ tıklayıp alttaki yazıyı yazıyoruz.
C:\WINDOWS\system32\drivers\etc
4- İşlemi yaptıktan sonra "etc" diye bir klasör açılacak. Bu klasöre indirdiğiniz dosyayı kopyalayıp yapıştırın. Onay ekranında "evet" butonuna tıklayıp kapatın.

Artık böyle bir sorunla uzun bir süre karşılaşmayacaksıznız. Eğer sorun tekrar nüksederse işlemi tekrarlayın.
Google+ paylaş

Benzer Konular :

    Yorum yapın
    Facebook yorumları

0 YORUM YAPILDI. Görüşünüzü belirtin ! :

Yorum Gönder

►Bir profiliniz yoksa "Yorumlama biçimi" seçeneğinden "Adı/URL" kısmına isminizi yazarak (url zorunlu değil) veya "Anonim" bölümüne tılayarak yorumunuzu yazabilirsiniz.