Bilica: Maç öyle değil böyle kazanılır!

Türk futbolu tarihi bir olayı daha yaşadı bugün itibariyle. Maçın hakeminin ve bir futbolcunun tamamen seyir zevki olan bir maçı, bir derbiyi rezalet futbol maçları listesine ekleme başarısı gösterdi bu akşam. Her ikisini demek yanlış olur, 1 orta  2 yardımcı bir de futbolcudan oluşan  rezil insanlar dörtlüsü koro halinde futbolumuzu kirlettiler. 

On dakika önce 8-10 metre ötesindeki Lugano'nun açık elle müdahalesini es geçen hakem Hüseyin Göçek, dakikalar 74'ü gösterdiğinde verdiği penaltıdan sonra sahneye Süper Lig'in ahlaksız bir futbolcusu çıktı. Penaltı atışının kullanılmasından önce penaltı noktasını rakip futbolcunun atışı düzgün yapamaması için köstebek gibi kazmaya başladı. Tam 9 kez eşelediği penaltı noktasını yaklaşıl 10 santim çukurlaştırdı. Bu rezil futbolcu bunu yaparken ne yardımcı veya orta hakemin aklı neredeydi ne haltla meşgul oluyordu?

Tamam ikiside şaşı baktı ve olayı görmedi. Penaltının başına geçen Bobo durumu gördü ve topu yerine koymaya çalışırken nizami ölçülerin dışında olan penaltı noktasının hele hele şampiyonluğa oynayan iki takımın belki de dönüm noktası olan bir maçta oyunu durdurup zemini düzeltmek adına üçbeş çimen parçasını topun altına eşelemekten başka yapabileceği hiç mi birşey yoktu?

MHK başkanı Oğuz Sarvan'ın herhalde  böyle bir rezilliğe müsamaha etmeyecektir. Ki ederse yukarıda saydığımız kötü adamlar listesine şeref! konuğu olarak dahil olacaktır. 

Fenerbahçe maçı kazanmak için öylesine motive olmuş ki gerekirse Bilica usta rakip kale direklerini büyütüp kendi kalelerini küçültmek için alet çantasını reklam panolarının arkasına koyduğu şüphesiz. Aziz Yıldırım'ın tıpkı elini bir tarafına sokan Pascal Nouma'nın kapının önüne koyulması gibi Bilica'ya unutamayacağı bir ceza vermesi gerekiyor. Fenerbahçe'ye böylesine futbol ahlakından şerefinden yoksun oyuncular yakışmıyor. Aksi halde olası bir şampiyonluk lekelenecek.
Google+ paylaş

Benzer Konular :

  Yorumlar
  Facebook Yorumları

3 YORUM YAPILDI. Görüşünüzü belirtin ! :

 1. tam bir o.... ç....

  YanıtlaSil
 2. Bir Fenerbahçe'li olarak kınıyorum.

  YanıtlaSil
 3. Fenerbahçe bırakın ceza vermeyi utanmasalar ödül verecekler..İşte burada Pascala yaptığı ile Beşiktaşın büyüklüğü ortaya çıkıyor.

  YanıtlaSil

►Bir profiliniz yoksa "Yorumlama biçimi" seçeneğinden "Adı/URL" kısmına isminizi yazarak (url zorunlu değil) veya "Anonim" bölümüne tılayarak yorumunuzu yazabilirsiniz.