Kaçan şampiyonluk Fener için fırsat

Aziz Yıldırım bu camiaya tıpkı siyasilerin vaadleri gibi uçuk bir söz verdi ve tutamadı. Üstelik bu vaadinde yer alan 3 yıl üst üste şampiyonluk sözünü Daum gibi vizyonsuz, yetenek düşmanı hazırcı bir teknik adamla başarmaya inandırmıştı kendini. İşin garip tarafı kapıdan kovduğu Daum'u Aragones trajedisinden sonra bacadan sokarak...

Kaybedilen şampiyonluk için Fenerbahçe'liler ne kadar üzülse de aslında bir o kadar sevinmeliler. Olası bir şampiyonlukl , Fenerbahçe'nin geleceği Daum'un ellerinde ipotek altında kalacaktı. Şampiyonlar Ligi'nde Zico'nun başarıları mumla aranacaktı. Taktik zekadan yoksun vizyonu olmayan, genç yeteneklerin önünü kapatan bir teknik adamla başarı imkansızdı. Öyle ki hedeflerini kaybetmiş Trabzonspor'u zirveye taşıyan Şenol Güneş ve 8 milyon Euro gibi kısıtlı bir bütçeyle şampiyonluk elde eden Ertuğrul Sağlam gibi "yerli" hocalarımız takım nasıl idare edilir öğretircesine futbol dersi verdiler Daum'a tabi ki anlayana...

Türkiye'nin gol kralı Semih Şentürk kulübeye hapsedilerek silindi, Kazım disiplinsiz diye kapının önüne konuldu, Zico döneminin yıldızları Uğur Boral, Deivid birer birer kaybedildi. Kaçırdığı gollerle rakiplerin bile alay konusu olan Guiza el üstünde tutuldu.

Denizli faciası Türkiye Kupasında 1-0 öne geçilen maçta, son şampiyonluk maçında gene 1-0 öne geçildiği halde elden gitti. Kaza bela şampiyon olunsaydı muhteelen Fenerbahçe'nin 2-3 yılı heba olacaktı. İşte futbolun adaleti derbi galibiyetleri ile rakipleri ti'ye almayı ve penaltı noktasını eşelemeyi, fazlasıyla çıkarttı.

Artık şapkayı öne koyma vakti.
Google+ paylaş

Benzer Konular :

    Yorum yapın
    Facebook yorumları

0 YORUM YAPILDI. Görüşünüzü belirtin ! :

Yorum Gönder

►Bir profiliniz yoksa "Yorumlama biçimi" seçeneğinden "Adı/URL" kısmına isminizi yazarak (url zorunlu değil) veya "Anonim" bölümüne tılayarak yorumunuzu yazabilirsiniz.