Çarşı Vs FC Obolon'un Çatısı'sı

Desibel rekorunu gördük, tribün şovlarına aşinayız peki çstadyuma sığmayıp apartmanların tepesinden taşan meşale gösterisine ne dersiniz? İşte EC Obolon taraftarının şovu...İnönü cehenemi, saraçoğlu cehennemi ya da sami yen... Çarşı mı, GençFB'mi , Texas grubu mu yoksa Ultraaslan mı? Tribün gruplarının çekişmesi derbi maçlarda hazırlanan kareografilerle zirveye ulaşır. En yüksek desibel rekorundan tutun da en kalabalık organizasyona kadar ülke takımlarımızın taraftar grupları dünyada belgesellere bile konu olmuştur. Tribünleri sallayan organize hareketler, sloganlar ve şovlar bazen maçın yerine taraftarların sunduğu resitali izlettirir konunun yabancısına.

Fanatiklik, tribün şovu sadece bizde yada latin amerika takımlarına mı has? Elbette hayır. Ukraynanın pek de köklü ve ünlü olmayan iki kulübü   FC Obolon - Dynamo Kyiv ile oynanan maşta seyircilerin tribün şovları stadyuma sığmayıp çevre binalarının çatılarına taşmış. Tribünlerde görmeye alışık olduğumuz meşalelerin binaların tepesinden yakılması ilginç olduğu kadar da desteğin tribünlere sığmadığını da gösteriyor. 

İşte taraftar işte şov...

   Beşiktaş'ın çarşı grubu varsa ukrayna takımının da Çatı grubu var...

Google+ paylaş

Benzer Konular :

    Yorum yapın
    Facebook yorumları

0 YORUM YAPILDI. Görüşünüzü belirtin ! :

Yorum Gönder

►Bir profiliniz yoksa "Yorumlama biçimi" seçeneğinden "Adı/URL" kısmına isminizi yazarak (url zorunlu değil) veya "Anonim" bölümüne tılayarak yorumunuzu yazabilirsiniz.