Dr. Mehmet Öz'e Kanser teşhisi konuldu !

Halthy Living Magazin Dergisi tarafından "Milenyum’un İyileştiricisi" ödülünü alacak kadar ünü sınırları aşan bir doktor Mehmet Öz. Akıllı, yenilikçi, işinde son derce başarılı ve en önemlisi insan ilişkileri kuvvetli. Knedine ait şov programı bile var. Başarılı bir doktordan ziyade ünlü bir şovmen ayrıca.

Sağlıklı yaşam uzmanı olarak Amerikan kanallarında boy gösteren ünlü doktor son yıllarda  ülkemiz televizyonlarında da sık sık izler olduk. Aslen Diyarbakır'lı olan doktorumuz, halen uzun yullar yaşamını ve iş hayatını sürdürdüğü Amerika'da bulunmakta.

House MD olarak yayınlanan ünlü televizyon dizisindeki Doktor House'nin şov dünyasındaki gerçeği olarak da kimi çevrelerce söylenen hemşehrimiz zor günler geçiriyor. People dergisi tarafından "yaşam gurusu" olarak tanımlanan Mehmet Öz'e üzerinde çok durduğu, takipçilerini nasıl korunması gerektiği hakkında defalarca bilgilendirdiği kanser hastalığına yakalandığı, daha doğrusu yüksek olasılıklı kanser teşhisi konulduğu duyuruldu.

Elbette etme bulma dünyası gibi demogoji yapıp durumdan kar çıkarmak değil niyet. Fakat bu hastalığın günümüzde önlemleri olan bir rahatsızlık değil, kader olduğunu gözden kaçıranlara manidar bir cevap oldu doktorun başına gelenler.

GDO'lu ürünler, E320,E350,E380  midir nedir ne olduğu bilinmeyen onlarca katkı maddeli gıdalar, evimizdeki radyasyon yayan elektronik eşyalar, hava kirliliği, güneş yanığı, ozon tabakası, stres diye uzuyor liste. Yani sigarayı bırak, kızartmayı yeme, kırmızı et tüketme, mangaldan uzak dur, hamur işlerine yanaşma e napalım?

Perhizle yatıp kalkan bir nesille ne kanser, ne de genç yaşta ölüm? Sizce ne kadar mutlak bir doğru?...

Bir bakalım çevremize, saatlerce beynimize dayadığımız telefon, saatlerce kablolu-kablosuz internetle çalışan bilgisayar, yazıcı, tarayıcı, fotokopi cihazı, televizyon, uydu alıcısı, mikro dalga fırın, baz istasyonları, egzos dumanı yemiş gıdalar, kimyasal maddelerle donatılmış sabunlar, şampuanlar, deodorantlar, saç boyaları...

Ünlü doktorun 50. yaş günü dolayısıyla check-up yapmasıyla belki de en kötü doğum günü hediyesini meslektaşları bağırsağında oluşan kütlenin kanser şüphesi taşıdığını bildirmesiyle aldı. Bu onun ve sevenleri için elbette üzücü bir durum lakin, kaderden kaçış ne yazık ki yok...

Teşhisten sonra Dr. Öz'ün sözleri de son derece vahim : "Benim için sarsıcı oldu. Herşeyi doğru yaptım. Ailemde kanser geçmişi yok. Ama yine de risk altındayım" dedi. Öz ayrıca, çok gergin olduğunu belirterek, neden böyle birşeyin başına geldiğini sorguladığını da ifade etti.[1]

Evet Doktor Mehmet Öz'de kanser olur siz de, biz de... Ne yazık ki kanser, basit bir hastalık değil, kader... Kurtulan olsa bile.

Google+ paylaş

Benzer Konular :

    Yorum yapın
    Facebook yorumları

0 YORUM YAPILDI. Görüşünüzü belirtin ! :

Yorum Gönder

►Bir profiliniz yoksa "Yorumlama biçimi" seçeneğinden "Adı/URL" kısmına isminizi yazarak (url zorunlu değil) veya "Anonim" bölümüne tılayarak yorumunuzu yazabilirsiniz.