Batuhan'ın espirisi mi, karaktersizliğimi ?

Kimilerine göre büyük bir yetenek, kimilerine göre de Türk futbolunun şımarık çocuğu...

Konu karakter olunca ne yetenek dinliyor, ne de gençlik, delikanlılık.

Vukuatlarıyla Beşiktaş kariyerinden olan Batuhan Karadeniz, Guti'ye lanlı lunlu konuşurken neyi amaçlıyor sorusuna Zeki Çol farklı bir açıdan yaklaşıp konuyu espiri anlayışından çıkararak karakter analiziyle tahlil diyor...


N'aber lan Guti?

Takımlar seremoniye çıkacak. Tünelin ağzında oyuncular. Çoğu birbiriyle sohbette. Aslında her maç öncesinde rastlanan, olağan hasret giderme tablolarından biri bu. Kamera bir ara Batuhan'a odaklanıyor. Sırıtarak Guti'ye dönen, aklınca bir şey yaptığını, bir farklılık yarattığını sanıp konuşmaya başlayan Batuhan'a.

-N'aber lan Guti?

Büyük olasılıkla bu çocuk irisini tanımıyor Guti. Herhalde bu ligde oynayan birçok meslektaşı gibi, onun da kendisine nezaket gösterdiğini sanıyor ve İngilizce "Nasılsın?" diyor.

O sırada Sezer, Batuhan'ın yanında. Yadırgamış, şaşkın, "Nasıl konuşuyorsun oğlum?" gibilerinden Batuhan'a söyleniyor. Ama Batuhan'da istif bozmak yok. O hâlâ kendince, amiyane tabirle "fırlamalık" yaptığını sanıyor.

Guti, yaşı 35'e dayanmış, dünya futboluna adını yazdırmış, belli bir kariyere ulaşmış, çıktığı her sahada rakiplerinin bile saygıyla karşıladıkları bir oyuncu.

Batuhan 19 yaşında, büyük yeteneklerine karşın davranış bozuklukları nedeniyle maalesef hâlâ ne olacağı belirsiz bir genç futbolcu.

Niye hâlâ ne olacağı belirsiz?

Çünkü ufku yok...

Kalitesi de bu!  [*]
Google+ paylaş

Benzer Konular :

    Yorum yapın
    Facebook yorumları

0 YORUM YAPILDI. Görüşünüzü belirtin ! :

Yorum Gönder

►Bir profiliniz yoksa "Yorumlama biçimi" seçeneğinden "Adı/URL" kısmına isminizi yazarak (url zorunlu değil) veya "Anonim" bölümüne tılayarak yorumunuzu yazabilirsiniz.