Çakır Kurtlar Vadisine geri döndü !

Bir zamanların efsanesiydi. Laz ziya'lar Kılıç ali'ler, Tombalacı Mehmet'ler, Testere Necmi'ler ve Baron...

Ülkeyi yöneten karanlık bir konsey vardı. Bütün gizli gündemlerin planlandığı karanlık bir vadinin aktörleriydiler. Bir cengaver çıktı Süleyman Çakır adlı mafya liderinin omuzlarından zirveye tırmandı. Konseyi parçaladı, sonra başına geçti ardından da çökertti.

Bütün bunlar olurken Türkiye'de hayat durdu perşembe akşamları. Yüksek bütçeli, dev kadrolu idealist bir diziydi. Krizlerin, bunalımların fakirliğin ve ezilmişliğin tarihinde yeniden küllerinden doğmak, geçmişin acılarının bedelini ödetmek aslında toplumumuzda var olan bilinçaltıydı. Kurtlar Vadisi Irak çuval olayının rövanşı diye milyonları sinemaya çekmedi mi bu sebeplerden?

Sonra fenomen dizi bir yıllık aranın ardından "Kurtlar Vadisi Terörl"e RTÜK tokadı yedi Kurtlar Vadisi Pusu ise fanatiklerini tekrar ekran başına topladı. Topladı ama eski karizmatik kötü adamların yerine İskender Büyük peşinde koşan her bölüm aha yakalandı aha öldürüldü derken dokuz değil, 99 canlı bir kötü karakterle sınırlı kaldı. Nihayet İskender onlarca seveninin canını yakmışken Polat Alemdar'ın sayısız maceranın ardından en sonunda öldürüldü. Sineması çekilip üzerinden para kazanmasını da bildi Pana Film.

Konseyin ardından yeni bir oluşum olarak Kaçgarlar; Turan Kaçgar, Hazarbeyoğulları; Mehmet Fikret Hazarbeyoğlu, Tataroğulları; Davud Tataroğlu gibi yeni hedefler sunulsa da amacından çıkılıp İskender'in etrafında olaylar gelişti. Yeni karizmatik roller hiç mi yoktu elbette vardı bunun en başta gelenleri Zaza karakteriyle Ali Sürmeli, - demedim mi ibrahim replikleri idi.

2010 yılının sonlarında 2011 yılının başlarında izleyenler Ersoy Uluğbey karakterine yeni bir İskender vakası mı derken o mistik müziğiyle Laz Ziya'nın "Oy Asiye" türküsünü taş plaktan duyuldu. Çoktandır dedikodusu yapılan Çakır'ın oğlu diziye geri dönecek söylentileri gerçek oldu. Çakırın eşi Nesrin o soğuk bakışlarını gösterdi ekranlara. Asıl flaş olay ise Çakır'ın oğluyla diziye tekrar dönmesiydi. Bakışlar, ses tonu, mimik, asabiyet herşey aynı...

Süleyman çakır öldüğünde, daha doğrusu cerrahpaşalı tarafından öldürüldüğünde uğruna mevlid, gazetede taziye ilanı, halı saha turnuvası düzenleyen bir fanatik kitlesi bırakmıştı ardından. Polat her ne kadar esasoğlan olsa da hemen hemen bütün kahramanların karizmatik bir yönü vardı.

Karizma demişken esasoğlanın sevgilisi de karizmaydı. Elif agresif olduğu kadar duygusal bir o kdar da zor bir kızdı. Sonra gelenler genelde çıt kırıldım tipler oldu. Son karakter Leyla yeni bir Elif olarak karşımıza çıktı.

Birkaç bölümdür yer altına inen vadi üyeleri gerek esas kız gerekse yeni karakterlerle taze bir başlangıcın arefesinde olduğunu yavaştan yavaştan hissettirmeye başlamıştı.

Şimdi ortalıkta ne ihtiyarlar var ne de bilinmeyen, karanlık bir oluşumun sır perdesi... Süleyman Çakır'ın oğlu Pusatla ekranlara dönüş yapmasına siz deyin eski reytingleri yakalama biz diyelim kurtlar Vadisi'nin özüne dönüşü.
Google+ paylaş

Benzer Konular :

  Yorumlar
  Facebook Yorumları

2 YORUM YAPILDI. Görüşünüzü belirtin ! :

 1. Valla baya benzetmişler eleman babasının rolünün hakkını verecek mi bakalım...

  Sağ taraftaki çakırın kızı heralde. Güzelmiş:p

  YanıtlaSil
 2. Tipi benziyor ama ne biliyim süleyman çakır gibi karizma yok gibi geldi bana

  YanıtlaSil

►Bir profiliniz yoksa "Yorumlama biçimi" seçeneğinden "Adı/URL" kısmına isminizi yazarak (url zorunlu değil) veya "Anonim" bölümüne tılayarak yorumunuzu yazabilirsiniz.