Japonya depremi ve tsunami ile kıyamet provası

Ne dünya ne de depremin ülkesi Japonya tarihte böyle bir deprem gördü. Depremin yıkıcı gücüne karşılık en sağlam binaları yapan Japonya asıl yıkımı tsunami ile yaşadı. Teknolojik imkanların, eğitimin ve parasal gücün "buraya kadar" dedirttiği bir olayı canlı canlı izledi dünya...

Asıl dikkat çeken husus ise patlamaz, kendini kapatır, zaten öyle bir felakete hazırlıklı inşa edildi denilen nükleer santraldeki radyoaktivitenin yuğunluğu ile yaşanan sızıntı oldu. Hiroşima ve Nagazaki şehirlerinde nükleer bir acı yaşayan Japon halkını deprem, tsunami ve ardından nükleer felaket birer birer vurdu...

The Day After Tomorrow (2004) filminin meşhur tsunami efektlerinin gerçeğini adeta kıyamet provası şeklinde insanlık izlerken filmin bir gün biteceğini gösterdi yaşananlar. Hep konuşuldu bir gün kıyamet gelecek, bir gün bu dünya son bulacak. Acaba bunun gibi bir son küresel bir yıkımla mı o bilinmez ama o dehşet görüntüleri bile kıyamet alametleri ve kopması hakkında söylenen rivayetlerin dehşetini yaşattı izleyenlerde. Yaşayanların ne hizzettiğini varın siz düşünün.

Siz deyin doğanın gücü biz diyelim takdir-i ilahi. Onun karşısında insanoğlunun nasıl çaresiz kaldığına bir kez daha tanık olduk. 17 Ağustosu yaşayan Türliye'de hala beklenen İstanbul - Marmara depremi konuşuladursun yıkılmak için küçük bir sarsıntıyı bekleyen onbinlerce bina için yetkililer seyre baksın. Bu seyre halk olarak bizde katılmaya devam edelim!
Google+ paylaş

Benzer Konular :

    Yorum yapın
    Facebook yorumları

0 YORUM YAPILDI. Görüşünüzü belirtin ! :

Yorum Gönder

►Bir profiliniz yoksa "Yorumlama biçimi" seçeneğinden "Adı/URL" kısmına isminizi yazarak (url zorunlu değil) veya "Anonim" bölümüne tılayarak yorumunuzu yazabilirsiniz.