Haziran 2011 Filmleri


   YABANCI  Filmler

Insidious (2010) - Ruhlar Bölgesi
Tür: Dram
Konusu: Josh (Patrick Wilson) ve Renai (Rose Byrne) üç çocuklarıyla beraber eski bir eve taşınmış ve mutlu bir aile yaşamı sürdürmektedirler ta ki kaza sonucu küçük çocukları komaya girene kadar.

Bundan sonra olaylar başlar. John ve Renai oğullarını açıklanamayan esrarengiz ve doğaüstü olaylardan, "öteki"nden kurtarmak zorundadır.

(Wrecked (2011) - Tuzak) 
Tür: Gerilim
Konusu: Tanımadığınız insanlara ait cesetlerle dolu, kaza yapmış bir arabada bacağınız sıkışmış bir şekilde uyandığınızı hayal edin. Nerede olduğunuzu, kim olduğunuzu ya da ne yaptığınızı bilmiyorsunuz. Zihniniz sırlarla dolu bir esrar perdesi gibi.

Vahşi doğanın ortasında içgüdüsel olarak hayatta kalmaya çalışıyorsunuz. Peki gerçekle yalanın, hayalle gerçeğin birbirine girdiği, hem kurban hem şüpheli olduğunuz bu bilmecenin içindeyken geçmişinizden kaçabilir misiniz?


The Way Back (2010) - Özgürlük Yolu
Tür: Macera, Dram
Konusu: Film esirler, hayatta kalmak ve yalnızlık üzerine bir İkinci Dünya Savaşı öyküsü.
National Geographic Entertainment’ın ortak yapımcılığını üstlendiği Özgürlük Yolu, bir Sovyet esir kampından kaçarak kışın ortasında Sibirya’dan Hindistan’a 6.000 kilometre yürüyen bir grup esiri izliyor.

Polonyalı genç Janusz, kendine “Bay Smith” adını takmış alaycı Amerikalı Zoran ve dövmeli gangster Valka’dan oluşan bu gruba daha sonra Irena adlı bir mülteci de katılır. Başlarına ödül konmuş olan ekip önce ıssız Sibirya’yı, ardından Gobi Çölü’nün uçsuz bucaksız düzlüklerini ve son olarak Himalayalar’ı aşmak zorunda kalacaktır.[*]


Kung Fu Panda: Kaboom Of Doom (2011)
Tür: Animasyon, Aksiyon, Komedi
Konusu: Kızgın beşli durdurulamaz gizli bir silah ile Çin'i ve kung fu'yu yok etmeye çalışan kötü bir adamla savaşıyor.

İlk filmdeki kahramanımız Po yine baş rolde karşımıza çıkıyor. Kızgın beşli bu silahı durdurmak üzere Çin'e doğru yolculuğa çıkarlar. Fakat kahramanımız Po kung fu'yu durduracak bu silahı nasıl durdurabilirki?
Tabikide bunu geçmişinde aramalıdır ve esrarengingiz güçlerini ancak bu şekilde ortaya çıkaracaktır.

The Hangover Part II (2011)
Tür:Komedi
Konusu: Filmde, Phil (Bradley Cooper), Stu (Ed Helms), Alan (Zach Galifianakis) ve Doug (Justin Bartha), Stu'nun düğünü için Tayland'a giderler.

Las Vegas'taki unutulmaz bekarlığa veda partisinden sonra Stu işini şansa bırakmayıp sakin bir düğün öncesi kahvaltısı yapmayı tercih eder. Ancak her zaman herşey planlandığı gibi gitmeyebilir...

Vegas'ta olan Vegas'ta kalabilir ama Bangkok'ta olanlar hayal bile edilemez.


HappyThankYouMorePlease (2010)- Mutluyum, Devam Et
Tür: Komedi, Dram 
Konusu: Yazdığı romanına yayıncı bulamadığı için bunalımda olan Sam'in (Josh Radnor) hayatı metroda karşılaştığı küçük bir çocuğu evine alması ve onunla kurduğu duygusal bağla değişmeye başlar. Sam'in en yakın arkadaşı olan Annie ve kendi ilişkisi de sürprizlerle dolu olan kuzeni Mary Sam için endişelenmektedirler.

Sam bir de şarkıcı olan göz alıcı güzellikteki Mississipi ile tanışınca hayatı çok daha heyecan verici bir hale gelir...


Gnomeo and Juliet (3D) (2011) - Sevimli Cüceler Cino ve Jülyet
Tür: Animasyon, Aksiyon, Macera
Konusu: Filmin Yönetmenliğini Kelly Asbury yapmış olup, Yapımcılığını ise Elton John, Baker Bloodworth, Steve Hamilton Shaw ve David Furnish isimlerinden oluşan dört kişilik bir ekip üstlenmiştir.

3 Boyutlu, Animasyon, Komedi, Romantik, Aile, Fantastik ve Macera türündeki bu filmin konusunda William Shakespeare’in ünlü Romeo ve Juliet oyununun, 3D animasyon dünyasına uyarlaması olan eğlenceli filmde, cücelerin sevimli dünyasını izliyoruz.


The Eagle (2011) - Kartal
Tür: Dram, Tarihi
Konusu:   M.S. 140 yılında, efsanevi Ninth savaşçılarının İskoçya'da kayıplara karışmasından yirmi yıl sonra, bir komutan olan Marcus Aquila, babasının onurunu kurtarmak için yola çıkar...

Roma'dan ayrılan Marcus Aquila, Ninth lejyonunun nerede ve neden kaybolduğunu bulmak amacındadır, ama aynı zamanda emrindeki askerlerin hayatlarından da sorumludur. Bu gizemi çözmesinde ona esir Esca yardım edecektir...


X-Men: First Class (2011) - X-Men: Birinci Sınıf
Tür: Aksiyon, Drama, Bilim-Kurgu
Konusu: X-MEN BİRİNCİ SINIF, X-Men serilerinin kökenine iniyor ve dünyada çapındaki olayların ardındaki gizemli hikâyeyi açığa çıkarıyor. Mutantlar dünyaya ayak basmadan ve Charles Xavier ile Erik Lehnsherr, Profesör X ve Magneto isimlerini almadan önce, güçlerini henüz keşfeden iki gençtiler. En kötü karakterler olmalarının yanısıra, biribirlerinin en iyi arkadaşıydılar da; diğer Mutantlarla (kimi bildiğimiz, kimi yeni eklenen) işbirliği yapar, nükleer Mahşer'i önlemeye çalışırlardı. Süre zarfında aralarında ölümüze bir düşmanlık yeşerdi ve Magneto'nun Birliği ile Profesör X'in X-Men'i arasında daimi bir savaşa dönüştü...

X-MEN BİRİNCİ SINIF, X-Men serilerinin destansı başlangıcını, Soğuk Savaş'ın arkasında yatan gizli tarihi ve ve nükleer mahşerin eşiğindeki dünyamızı açığa çıkarıyor. Birinci sınıf birliği mükemmel güçlerini keşfedip, kontrol altına almayı öğrenip, güçlerini kabullendikçe, kahramanlarımızla X-Men dünyasındaki kötüler arasındaki ebedi savaşa şekil verecek birlikler oluşuyor...

X-MEN BİRİNCİ SINIF, X-Men serilerinin kökenine iniyor ve mutantlar kendilerini dünyaya açmadan önce ve Charles Xavier ile Erik Lehnsherr, Profesör X veMagneto isimlerini almadan önce dünyada çapında gelişen olayların ardındaki gizemli hikayeyi açığa çıkarıyor...

İnsanların akıllarını okuyup, kontrol edebilen, telepatik güçlere sahip Oxford mezunu genç Charles, uzun zaman boyunca kendisi gibi başkalarının da olup olmadığını merak etmiştir. Diğer mutantların varlığını keşfedince, hepsini bir araya toplar ve dünyanın görüp görebileceği en büyük tehlike olan Tom Cohen'i birlikte durdurmaya çalışırlar...

Hanna (2011)
Tür: Aksiyon, Macera, Korku
Konusu: Hanna, dünyanın gözlerden ırak bir köşesinde, eski bir ajan olan babası tarafından bir ölüm makinesi olarak yetiştirilmiştir. İlk kez gerçek dünya ile tanışan 16 yaşındaki bu genç kız, hayatta kalabilmek için savaşmak zorundadır. Yönetmen Joe Wright Avrupa ve Fas'ta çektiği Hanna'da, karanlık bir masalı macera ve gerilim yüklü bir filme dönüştürüyor...

Hanna 16 yaşında, akıllı ve kendini davasına adamış bir kızdır. Yaşının çok üstünde olan gücü ve keskin askeri zekası; sahip olduğu tüm bu sıradışı özellikler eski bir CIA ajanı olan babası Erik'in (Eric Bana), onu gözlerden ırak vahşi doğadaki yetiştirme tarzından kaynaklanır. Yaşıtlarından çok farklı bir eğitim gören ve mükemmel bir sükastçı olan Hanna'yı gerçek dünyada ise tamamlanması gereken yarım kalmış bir aile işi beklemektedir...


The Ward (2010) - Koğuş
Tür: Korku, Gerilim
Konusu: 1960’larda akıl hastanesine kaldırılan bir kadının hikayesini anlatan “The Ward – Koğuş”, korku filmleri ustası John Carpenter’ın 10 yılın ardından yaptığı ilk filmi.

Güzel ama problemli genç bir bayan olan Kristen (Amber Heard), kendini her tarafı kesikler içinde, yaralı bereli bir halde bulmuştur. Uyuşturucu bir maddeyle kendinden geçmiş olan Kristen, uzakta bir akıl hastanesine götürülmektedir. Tamamen aklını kaybetmiş bir halde hastaneye alınan genç kadının buraya neden getirildiğine dair en ufak bir fikri yoktur. Geçmişiyle ilgili hiçbir şey hatırlamamaktadır. Emin olduğu tek şey burada güvende olmadığıdır.

Kendisi gibi rahatsız dört kadınla aynı koğuşta kalan Kristen, bir süre sonra olayların pek de göründüğü gibi olmadığı fark eder. Havada gizem kokusu hakimdir. Geceleri hastane karanlık ve kasvetliyken Kristen garip ve korkunç sesler duyar. Bu sesler yalnız olmadıklarının habercisidir.

Koğuş arkadaşları yavaş yavaş ortadan kaybolmaya başlarken Kristen, bu cehennem azabından kurtulmanın bir yolunu bulmalıdır. Aksi takdirde o da kurbanlardan biri olacaktır. Kaçmak için çabaladıkça, tahmin edilemeyecek kadar korkunç ve tehlikeli hakikat ortaya çıkacaktır.


Secuestrados (2010) - Dehşet Evi
Tür: Korku, Gerilim
Konusu: Jaime (Fernando Cayo) ve Marta (Ana Wagener) için mükemmel bir gece olacaktı. Yeni taşındıkları lüks evin kutlaması esnasında yatak odasından gelen cam kırılma sesi sadece camın kırılmasının değil mutlu aile tablosunun kırılmasının da habercisidir. 


Zorba bir çete villanın camından girerek aileyi kendi evlerinde rehin alır Jaime'yi bütün kredi kartlarını boşaltması için zorlarlar. Korkulu aile için inanılması zor bir terör gecesi başlar. Aile de onlarla aynı zorbalıkta savaşacaktır.  Yerli Filmler

Kaledeki Yalnızlık (2011)
Tür: Dram, Komedi
Konusu: Volga Sorgu'nun yönettiği ve Numan Çakır, Özlem Tekin, Tolga Sarıtaş ile Nur Sürer'in oynadığı Kaledeki Yalnızlık, 03 Haziran 2011'de MFP-CineGroup Film dağıtımıyla Çimen Yapım tarafından vizyona çıkarılıyor.

Nurettin, futbolda parlak dönemler yaşarken geçirdiği trafik kazası sonucu hem eşini hem de geleceğini kaybetmiştir. Onu hayata bağlayan tek neden oğlu Feyyaz'dır. Ablası sıradan bir ev kadını olan Nurettin'in eniştesi bir lunaparkta çalışmaktadır. Almanya'dan gelen Zenoş Teyze ise sıcaklığı ile eve ayrı bir renk katmaktadır. Ünlü futbolcu Ümit Karan, Zenoş teyzenin Almanya'dan çocukluk arkadaşıdır. Ev bir kaledir, kale düşerse kent de düşer.
Google+ paylaş

Benzer Konular :

    Yorum yapın
    Facebook yorumları

0 YORUM YAPILDI. Görüşünüzü belirtin ! :

Yorum Gönder

►Bir profiliniz yoksa "Yorumlama biçimi" seçeneğinden "Adı/URL" kısmına isminizi yazarak (url zorunlu değil) veya "Anonim" bölümüne tılayarak yorumunuzu yazabilirsiniz.