The Rum Diary 2011 - Johnny Depp

Sinemanın dik kafalı yaşayan efsanesi Johnny Depp kafasına gene bir film çekmiş. Neden böyle dedim, o bir senaryoyu okurken gişe yapar mı, ödül getirir mi para kazandırır mı demez. O; hoşuna giderse mahalle piyesinde bile oynamaktan çekinmeyecek kadar bildiğini okuyan marjinal bir oyuncu.

Son filminden ülkemizde kaç kişi haberdar? Yalnızca takipçileri. Ekim ayında  onca ülkenin sinemasında gösterime girerken belki de Türkiye'ye gelmeyecek. Gelse bile 2012 yılında görebileceğiz. Azerbaycan'da bilegösterime girmesine karşın Tirkiye'de yer almaması hakkında ne demek gerekir? Birçok saçma salak filmi sinemalarımızda cirit atarken sırf Johnny Deep hatrına izlenebilecek bu film gibi benzer sayısız film ülkemizi teğer geçiyor ne yazık ki.

Film 1950'li yılların ABD'sinde geçiyor. Paul Kemp(Johnny Depp)serbest çalışan bir gazetecidir. İçinde bulunduğu dünyadan sıkılan kahramanımız yeni bir hayatı keşfetmek için uzaklara, çok uzaklara gider. Küçük bir gazetede iş bularak Porto Rico'ya yerleşir. Gazetede sadece Porto Rico'lular çalışmamaktadır. Amerikalıların gazeteci adı alrında bazı iş çevirmelerini farkeden Paul, bunun sırrını araştırırken başını da büyük derde sokacaktır.

120 dakikayı bulan süresiyle biraz ağır ilerlese de Johnny Depp'in performansı hatrına film izlenmeye değer.

Filmin Künyesi:
Orjinal Adı: The Rum Diary (2011)
Tür: Komedi, Romatik, Dram
Yönetmen: Bruce Robinson
Senaryo: Hunter S. Thompson
Oyuncular: Johnny Depp, Giovanni Ribisi, Aaron Eckhart
Bütçe: 45 Milyon dolar

Filmin Fragmanı
Google+ paylaş

Benzer Konular :

    Yorum yapın
    Facebook yorumları

0 YORUM YAPILDI. Görüşünüzü belirtin ! :

Yorum Gönder

►Bir profiliniz yoksa "Yorumlama biçimi" seçeneğinden "Adı/URL" kısmına isminizi yazarak (url zorunlu değil) veya "Anonim" bölümüne tılayarak yorumunuzu yazabilirsiniz.