Sabri'nin ruh hali

En kaba tabiriyle sosyal medyanın şamaroğlanı. Sen Türkiye'nin en büyük kulüplerinden Galatasaray'da yıllardır oyna ama birçokları  için alay konusu olmaktan kurtulama... Ne gariptir demek yada nasıl bir trajedi demek arasında gidip geliyor insan.

Hakkında yazılıp çizilenlerin bazıları hakikaten belden aşağı kalır yanı olmayan espiriler. Bunu hakedecek ne yaptı diyenlere onun hakkında konuşanların cevabı ne yapmadı ki oluyor. Saç traşı, İsabetsiz pasları, kaleyi bulmayan şutları, ilginç çalım hareketleri ve kendine has ortaları. Gel gelelim Türk Futbolunda Gökhan Gönül'den sonra sağ bek denilince akla başka kim geliyor?

Sabri saçmalatmaca görüntüleri, sabri reyiz yakıştırmaları, sarbi lakabı ile onu özdeşleştirmeleri şöyle dursun magazin dünyasının beğenmeyenleri ağırlıkta olan şahsı Nihat Doğan gibi Futbol dünyasının da futbolculuğunu beğenmeyenlerin ağırlıkta olduğu toplum kesimi tarafından bir feno9men haline gelmiş futbol yıldızımız oldu. Evet oldu daha ötesi yok bunun Sabri, Sarbi, Sabri reyiz ne derseniz deyin o ülkemizin en çok konululan yıldızlarından biri.

Youtube'da sadece bir videosu 838 Bin kez izleniyor, Ekşisözlükte hakkında 2.500 entry giriliyor; Cristiano Ronaldo için 1.500, Messi için 2.200... Google amca bile sabri yazıldığında Sabri geyikleri diye bunu mu istediniz diyor daha ne diyelim!Nihat Doğan susmak bilmeyen çenesiyle gündemde kalsa da  da Sabri Sarıoğlu konuşmadan hakkında konuşturan bir futbol kahramanı.

Onun hakkına söylenenlerin aksine onun söylenenler hakkında ne düşündüğünü neler hissettiğini tasavvur edeniniz oldu mu? Bir insanın sinirden köpürmesi, dellenmesi, değil medyaya, futbola hayata  bile küsmesi için hakkında yeterli şeyler monte edilmedi mi? Herkesin büyük kulüplerde futbolcu olmak hayaliyken bunu başarıp binllerce insan tarafından fıkra malzemesi olarak kullanılmak bir insana neler hissettirir?

Adam ya evine internet bağlantısı kurdurmadı, takım arkadaşları, eş-dost kendi aralarında ona söz verdi hakkında yazılıp çizlilenlerden hiç bahsetmiyor yada hiçbirşeye aldırmadan belki de gülüp geçen futbolunu oynayacak kadar ruhunu eğitmiş buz gibi bir karaktere sahip.

Google+ paylaş

Benzer Konular :

    Yorum yapın
    Facebook yorumları

0 YORUM YAPILDI. Görüşünüzü belirtin ! :

Yorum Gönder

►Bir profiliniz yoksa "Yorumlama biçimi" seçeneğinden "Adı/URL" kısmına isminizi yazarak (url zorunlu değil) veya "Anonim" bölümüne tılayarak yorumunuzu yazabilirsiniz.