Fenerbahçe 2 Trabzonspor 0


Fenerbahçe kadıköyde yenilgisiz seriyi 41. maça çıkararak kendi rekorunu kırmaya devam ediyor. Bu kez geriye yaslanarak değil, ileride basarak, organize ataklar geliştirerek, isabetli pasları, tempolu futbolu ile göz doldurdu. Sezonun en iyi futbolunu izlemeyi daha iki gün önce 120 dakika top koşturan bir takımdan kimse beklemiyordu açıkçası.

Maça damgasını vuran iki oyuncudan biri Christian Baroni diğeri de Mehmet Topuz olsa gerek. Gol yollarında takımın gizli santroforu oldu son maçlarda. Semih'in yokluğunda ataklarda Alex'in en büyük yardımcısı. Uzaktan şutlarda son derece etkili ve giderek performansını yükseltiyor. Mehmet Topuz ise Kayserispor'daki eski günlerine bir türlü dönemiyor, stoper kalıplarından çıkamıyordu. Son maçta atağa çıkıyor adam eksiltiyor, pres yapıp top kazanıyor.Sırtı kaleye dönükken ileri hamleler yapmaya başladı. Onun ve Baroni'nin ileri çıkışları ve olumlu pas organizasyonları Fener'in en büyük sorunu olan geriye yaslanıp atağa çıkamama sıkıntısını da son maçta fazlasıyla giderdi.


Neredeyse hiçbir oyuncunun kötü oynamadığı Fenerbahçe karşısında Trabzon adeta dağıldı. Ne atak geliştirebildi ne de Serkan Balcı'nın dışında net gol pozisyonuna girebildi. Gol makinesi Burak Yılmaz ise sahada gezindi.

Maçtan çıkan sonuç aslında bir taraf için şampiyonlukta ben de varım dedirttirken diğer taraf içinse belki de ilk maçta süper finale havlu atmak oldu. Bu Fener böyle oynamaya devam ederse Galatasaray maçlarının nasıl sonucunu merak ediyor insan...

Gelelim Uslanmaz adam Emre'ye;

Emre Belözoğlu oynasa da olay adam oynamasa da. Haftalarca niye oynamıyor dendi bir maç oynadı Rıdvan Diilmen bile futbolu bıraksın dedi. Zakora onun anasına sövünce verdiği karşılık belki de kariyerini bitirecek. Ne kadar yetenekli olursa olsun, ne kadar Fenerbahçe'li olsa da kendi etti kendi buldu. Onun kellesini almak için bahane arayan Hıncallar, Ermanlar ve nice Emre düşmanları sevinçten uyuyamayacak maçın ertesinde. 

Daha önce İngiltere'de Diouf'a da ırkçı sözler söylediği idda edilse de suçsuz bulunmuştu. 4 maç mı ceza alacak yoksa play off'da oynayamayacak mı, Türkiye'den ayrılacak mı dahası futbolu mu bırakacak? Zakora mazeret üretilmesi çok zor, hassas bir noktadan vurdu Emre'yi ve Türk futbolunu. Bizde ırkçılık yok diye övünürken karayı çaldı haklı bile olsa.

Maçta ne olduysa orda bitti, karşılıklı özür dilemiştik dese de artık Emre ne isaya yaranabilir ne de musaya...
Google+ paylaş

Benzer Konular :

    Yorum yapın
    Facebook yorumları

0 YORUM YAPILDI. Görüşünüzü belirtin ! :

Yorum Gönder

►Bir profiliniz yoksa "Yorumlama biçimi" seçeneğinden "Adı/URL" kısmına isminizi yazarak (url zorunlu değil) veya "Anonim" bölümüne tılayarak yorumunuzu yazabilirsiniz.