Galatasaray 1 Fenerbahçe 2

50 Bin taraftar stadyumda şampiyonluk turunu atmak, kadıköyde alınamayan zaferi tatmak için yerini almış, kareografi rekabetine Şükrü Saraçoğlu stadyumuna kükreyen aslan ile bir yeni görsel şov daha eklenmiş herşey cimbomun galibiyetine odaklanmış...


Galatasaray bilindik baskılı oyunuyla rakibini ilk yarıdaki gibi hapsedip maçı koparacak, şampiyonluk turunu atabilecek diyordu birçoğu. Fatih Terim futbolun adaletini her ne kadar sorgulamıyorum dese de, maç sonunda gol pozisyonlarını ben sayamadım derken şaşkın dolu bakışları insanın aklına 26 Mart 2000 tarihinde Ali Sami Yen'de oynanan, 82. dakikada Johnson'ın serbest vuruştan attığı ve fenerin 1-0 kazandığı maç geliyor. Hani  basket maçına döner demişlerdi; cimbomun en iyi, sezonu fenerin en kötü sezonuydu. Cimbom maçı tek kale oynamış, sayısız gol kaçırmış ama kazanan Fenerbahçe olmuştu. O gün birçok Galatasaray'lının dilinde dolaşan cümle tek kale oynadık, adamlar bir kere geldi gol attı.

Fatih Terim o maçta gene sarı kırmızılı takımın başındaydı. Fenere karşı tek kale oynamanın getireceği sonuçları hesap edemedi gene. Bir gol ardından fark atacağım dediğin maçta rakibine yenilmek, üstelik kendi sahanda bunu aynı teknik direktörle ikinci, kez yaşamak tarihin bir cilvesi olarak tekerrürü gördük TT Arena'da.

Kaleci Volkan'ın eldivenleri topa adeta sımsıkı sarıldı. Top bir türlü o eldivenleri bırakıp kale çizgizini geçmek istemedi. Necati, Elmander, Aydın, Selçuk, Emre, Selçuğun güzel frikik golü haricinde bütün şutlar Volkan'ın elinde patladı, daha doğrusu TT Arena'da Volkan Patladı!

90 dakikanın sonunda sahada 20-30 Fenerli oyuncu ve görevli haricinde şaşkın, üzüntü dolu bir matem havasını Mehmet Topuz'un kangal taklidi dağıttı. Herkes Melo'ya nazire yapılıyor zannederken o kuçu kuçular meğer Mehmet Topuzaydı. Lakabı Kangal bilmeyenlere...

Aykut Hoca Stoch gol atmasaydı, takım mağlup olsaydı yanlış kadro kötü yönetim, yapılmayan değişiklikler yüzünden mağlubiyetin birinci sorumlusu olacaktı. Dakikalarca bastıran rakibi karşısında oyunu açacak, top kontrolünü sağlayacak değişiklik, mental taktik bir türlü gelmedi ta ki Selçuk golü atana dek.

Selçuk İnan'ın frikik golü gelmeden değişiklikleri yapsaydı acaba sonuç ne olurdu?


Birileri futbolun adaleti yok - var, atamayana atarlar diyedursun, şampiyonun belirleneceği maç kadıköye kalırsa asıl curcuna orada kopacak. Bir tarafta kadıköyün yenilmezi Fenerbahçe GS galibiyetiyle 3 Temmuza rağmen tura sezonu zaferle bitirecek. Diğer yanda olası bir galibiyet 11 yıllık Şükrü Saraçoğlu'nda galibiyet göremeyen Galatasaray şampiyonlukla kucaklaşacak.

Buna ne yürek dayanmaz...
Google+ paylaş

Benzer Konular :

    Yorum yapın
    Facebook yorumları

0 YORUM YAPILDI. Görüşünüzü belirtin ! :

Yorum Gönder

►Bir profiliniz yoksa "Yorumlama biçimi" seçeneğinden "Adı/URL" kısmına isminizi yazarak (url zorunlu değil) veya "Anonim" bölümüne tılayarak yorumunuzu yazabilirsiniz.