10 Adımda twitter takipçi arttırma

twitterda takipçi kazanma yolları
Lafı fazla eğip bükmeden söylemek gerekirse twitter kullanıcılarının bir çoğu takip edilmek ister... 

Çünkü herkesin söyleyecek bir şeyi var. Paylaşacak fikri, deneyimi, bilgisi var. Bunu da kendisini takip edecek kitlelerle paylaşmak, popüler olmak ister.

Twitter üzerinden takipçi sayısını arttırmanın bir çok yolu var. Twitter takipçi arttırma hilesi var mı? Evet var ama bu sizi kesinlikle fenomen yapmaz. Takipçi kasma siteleri, programı, twitter takipçi arttırma hesapları anca sizi kendi endüstrilerine malzeme yapar. 

Sonuç olarak aşağıda vereceğim twitter takipçi kazanmanın püf noktaları size faydalı olacaktır. 

Nasıl arttırabilirim, işte yolları...

10 Adımda twitter takipçi arttırma yolları

1- Her şeyden önce kendiniz olun: twitter fenomenlerini, ünlü kişilikleri taklit etmeyin. Bu sizi popüler yapmaz, ilgi çekmez, mazallah rezil edebilir.

2- Twit atacağım diye zırtbırt "damlaya damlaya göl olur" tarzında atasözü, deyim paylaşmayın. Basit görünürsünüz, piyasada bunlardan binlercesi var. Fark yaratmalısınız; Şunu unutmayın siz bir rock yıldızı veya siyasi değilsiniz.

3- Twitter bir sosyal ağdır. Adı üstünde "sosyal ağ" siz de sosyal olun; gündemi, başlıkları takip edin. Ona göre paylaşımlarda bulunun. Attığınız twitlere arada bir resim ekleyin.

4- Gündemde olan bir konu üzerine fikrinizi belirtin. Hashtag konularını takip etmeyi ihmal etmeyin.

5- Takip ettikleriniz ve sizi takip edenlerle iletişim halinde olun. Bu bir nevi yeni dostluklar kazanma gibidir. Yanıt verin, mesaj atın, olumlu yada olumsuz fikrinizi beyan edin. Sizi takip edenlere teşekkür mesajı gönderebilirsiniz. Mutlaka dikkat çekeceksiniz.

6- Takip edin! Önünüze geleni takip etmeyin. Mesela -takip edilir, -retweet yapılır, -takibe takip vs tarzındaki hesaplar bir nevi spam hesaplardır. Bunun yerine hashtag yorumcularını, bir konu hakkında fikir beyan edenleri takip edin. Onlar da sizi takip edecektir.

7- Takip ettiklerinizi bir süre sonra silmeyin takibi bırakmayın. Siz takip etmeyi bırakırsanız onlarda bırakacaktır.
kimi takip etmeli
8- Her gün ortalama 5-10 kişiyi takip listenize ekleyin. Bu kişilerin yarısını hashtag yorumcularından diğer yarısını twitter'ın "kimi takip etmeli" kısmında yer alan kişilerden seçin. Siz twitter'ın tavsiyesine uyarsanız o da sizi tavsiye eder.

9- Twitleriniz yanar döner olmasın. Yani bugün muhalif takılırken yarın tam tersi durum sergilemeyin. Samimiyetinizi bu gibi hususlar ortaya çıkarır.

10- Kendinize ait özgün bir paylaşımı, twiti; hashtag konu başlıklarını da (örneğin: #ihtiyacımvar, #BugecebenceeYüzlerce) ekleyerek paylaşın. Yüzlerce kişi paylaşımınızı görecektir.

Bütün bunlar umarım işinize yarar. Bu arada twitter'da da görüşmek üzere. Hesabım hemen aşağıda takip edebilirsiniz. 
Google+ paylaş

Benzer Konular :

    Yorum yapın
    Facebook yorumları

0 YORUM YAPILDI. Görüşünüzü belirtin ! :

Yorum Gönder

►Bir profiliniz yoksa "Yorumlama biçimi" seçeneğinden "Adı/URL" kısmına isminizi yazarak (url zorunlu değil) veya "Anonim" bölümüne tılayarak yorumunuzu yazabilirsiniz.