Robert De Niro'dan muhteşem bir film !

Eşinizle, ailenizle oturup zaman zaman ağlatan zaman zaman da güldüren duygu yüklü bir film izleyeli ne kadar oldu? Türk sinema severleri  son dönemde "Babam ve Oğlum" filmi ile ağladı. Bir babanın evladı için beslediği sevginin yüceliğini gördü Çağan Irmak'ın eserinde izleyenler. Aynı şekilde çocuklarını büyütüp adam olması için çalışan fakat sonunda yuvadan üçan kuş misali ömrünün son baharında yanlız kalan bir babanın dramını izlemeye ne dersiniz?

Konu itivariyle bizden oyuncularıyla Amerikadan olan son derece duygu yüklü bir aile filmi  "Herkesin Keyfi Yerinde" (Everybody's Fine). Yılların usta oyuncusu Robert De Niro'nun alkışlanacak performansıyla zirveye çıkan bir aile dramı. Robert De Niro'yu açıkcası böyle bir rolde izlerken insan geçmiş filmlerindei o kudretli rollerinin dışında vefakar bir aile babasını oynarken hey gidi koca çınar sen de yaşlandın demekten kendini alamıyor insan.

4 Çocuğunu yılbaşı sofrasına beklerken tekrar eski günleri yadetmek, çocukken evi cıvıl cıvıl dolduran o evlatlarını tekrar sofranın başında tam kadro görmenin arzusuyla hazırlıklarını yapmaktadır Frank Goode. Eşini 6 ay önce kaybeden Frank, tek başına bahçesindeki çimenleri biçmiş, mangalını hazırlamış, mutfaktaki eksikliklerini tamamlamıştır, fakat yılbaşına birkaç gün kala çocuklarından kötü haberleri almaya başlamış, hepsinin birer mazereti vardır gelemeyeceklerdir...
Baba işte... Madem siz gelmiyorsunuz ben gelirim der ve hasta haliyle düşer Amerikanın çeşitli eyaletlerinin yollarına. Frank, yolda gördüğü kişilere evlatlarını ziyarete gittiğini, onları nasıl yetiştirdiğini, birlikte çektirdiği aile fotoğraflarını göstermeyi ihmal etmeden çekinmeden anlatırken güldürür izleyenleri. Onu hayata bağlayan şeydir onlar. David hariç hepsini yaşadıkları yerde bulur ama hepsinin işleri yoğun, babalarına ayıracak vakti yoktur. Dedik ya baba işte... Evlatlarının yüzünü bir kez görmek ona yeter, avutur bununla kendini.

Çocuklarının babalarından gizlediği birşey vardır, söylemeye cesaret edemedikleri birşey... Fakat babalık içgüdüsü bunu ve bir çok ayrıntıyı gözünden kaçırmaz... Gerisini anlatmayalım duygusal, romantik, dram filmlerinden hoşlanıyorsanız bu filmi kaçırmayınız.

Hiç yorum yok

►Bir profiliniz yoksa "Yorumlama biçimi" seçeneğinden "Adı/URL" kısmına isminizi yazarak (url zorunlu değil) veya "Anonim" bölümüne tılayarak yorumunuzu yazabilirsiniz.