İnternetten video indirme eklentileri: Mozilla Firefox

Artık facebook, başta olmak üzere birçok siteden video izleyebiliyoruz. Bazı videolar var ki bunları arşivimize atıp bilgisayarımıza kaydetmek isteyebiliriz. Arkadaşlarımıza eşe dosta ilerde izletmek isteyebiliriz. İnternet bağlantısının olmadığı durumları göz önüne alırsak kaydedilen videolar arşivde kalır bu da bizim karımız olur.

Bir web ortamındaki videoyu bilgisayara kaydetmek için bir çok yöntem mevcut olsa da en basit yöntemlerden biri olan mozilla firefox tarayıcısının üç harika eklentisini bilmeyenlerle paylaşalım.

Tabi bu eklentilere sahip olabilmek için i.explorer veya chrome kullanıcılarının önce mozilla firefox tarayıcısını şu adresten indirip kurması gerekiyor. en iyi tarayıcı hangisi deyip tartışmaya girmeden şunu belirtmekte fayda varki en çok eklenti ve özellik mozilla'da mevcut. Belki biraz bilgisayarınızı diğerlerine göre kasabilir lakin halka açık geliştirilebilir özelliği, binlerce eklenti seçeneğiyle onun eline su dökemez diğerleri.

Neyse biz eklentilerimizi tanıtmaya başlayalım. 

1- Download helper eklentisi (ücretsiz) : Kurulduktan itibaren girdiğiniz bütün sitelerden adeta koklarcasına ses ve görüntüleri bulur ve listeler. Ekranın sol üst köşesinde baloncuk şeklinde simgesiyle sizden komut bekler. Herhangi, mesela facebook videosunu izlemeye başlar başlamaz gri olan baloncuklar hareket etmeye başlar. bu Video veya ses bulduğunu, indirmeye hazır olduğunu size bildirir. İndir


2- Fast video download eklentisi (ücretsiz) : Bu eklentimiz de yakaladığı müzik, animasyon, videoları boyutu ne olursa olsun ekranın sağ üst panelindeki FVD yazılı simgesinden yanıp sönerek size haber verip bir komutunuzla dosyayı bilgisayarınıza indirir.İndir

3- Ant video downloader eklentisi (ücretsiz) : Ant.com video downloader olarak da bilinen bu eklenti sayesinde video paylaşım sitelerinde izlediğiniz, beğendiğiniz video ve klipleri kolayca bilgisayarınıza download imkanı sunar. Videoya başlat dediğiniz andan itibaren siteyi kapatsanız dahi videoyu indirmeye devam eder. Bir müzik, mp3, video yakaladığında hareketli kaydet simgesiyle sizi uyarır. Ayrıca bu eklentisinin indirdiği videoları oynatan bir de video player yani oynatıcısı bile var. İndir

Üç eklentimizi tanıttıktan sonra eklentilerin bilgisayar tarayıcı ekranında nerede bulunduğuna üçünün de yüklü olduğu bir ekrandan bakalım. Not: Üçünü de yüklemek zorunda değilsiniz. Hepsi de başarılı programlar.


Yukarıdaki anlatılan üç eklenti de videoları genelde Mp4 ve flv uzantılı olarak indirir. Videoları izleyemeyenler ellerinde codec paketi yoksa yükleyin. Gene de izleyemiyorum diyorsanız Gom player, VLC player, Windows media player classic gibi medya oynatıcıları bilgisayarınızda kurulu olsun.

2 yorum:

  1. Güzel, faydalı makale...

    Video, animasyon, swf dosyaları, internette medya dosyası diye tabir edilen ne varsa ayrı bir program kurmadan indirebilirsiniz.

    YanıtlayınSil
  2. çok saoLun gerçekten cok yardımcı oLdunuz tşkLer..:)

    YanıtlayınSil

►Bir profiliniz yoksa "Yorumlama biçimi" seçeneğinden "Adı/URL" kısmına isminizi yazarak (url zorunlu değil) veya "Anonim" bölümüne tılayarak yorumunuzu yazabilirsiniz.