Rivaldo, 4 kıta 6 ülke ve 14 kulüple rekora koşuyor...

rivaldo foot, freekick
Onu en çok Barcelona formasıyla attığı gollerden biliyoruz. Aynı dönemi paylaştığı arkadaşları birer birer emekli olsalarda Rivaldo'nun buna hiç de niyeti yok gibi. 

Yaşı 41 ama hala futbol oynama azmini kaybetmemiş olacak ki son olarak Brezilya 2. ligi takımlarından Sao Caetano 14. sözleşmesini imzalamak  için masaya oturdu. 

Futbol hayatının baharını ispanya la ligada geçiren bir zamanların brezilya milli takımı 10 numarası Rivaldo, son yıllarında adeta bir gezgin edasıyla kulüp değiştirmedi ülke de değil onunkisi. Kendi ülkesinde Santa Cruz, Mogi Mirim, Corinthians,  Palmeiras takımlarında forma giydikten sonra avrupa macerasına önce ispanyada Deportivo Barcelona ardından İtalya serie a ekiplerinden Milan formasını giymişti. Sonrasında tekrar ülkesine dönen Rivaldo Cruzeiro kulübünde bir süre oynadıktan sonra tekrar bavullarını hazırlayıp komşumuz yunanistan'da bomba transfer şeklinde karşılandı. 3 yıl oynadığı olympiakos formasını başarıyla terletip 70 maçta 36 gol attı. Sonra rakip takım AEK Atina'ya  transferi de olay oldu. Burada bir yıl oynayıp bu kez hiç kimsenin aklına gelmeyecek bir imzayı atıp gene herkesi şaşırtmaya devam etti. Kazakistan'ın FC Bunyodkor kulübünde 2 yıl başarıyla sürdürüken attığı gollerle gençlere nazire yaptı sanki.

O, tam 4 kıtada profesyonel futbol oynamış bir oyuncu oldu. 

Son olarak Afrika'da Angola gibi bir ülkeye transferi çok konuşulmuştu. 1999 yılının dünada en iyi oyuncusu seçilen kariyeri başarılarla dolu bir futbolcu hadi arap şeyhlerinden gelen teklifleri hayatını garantiye alacak para için kabul etse anlaşılabilir bir durum denir. Fazla forma giymese de Angola'dan bir dünya yıldızı geçti bir kere.
AD São Caetano ile ne kadar maça çıkar bilinmez ama döneminin temsilcilerinden yeşil sahalarda top koşturan bir kaç futbolcudan biri o...

rivaldo goals

Hiç yorum yok

►Bir profiliniz yoksa "Yorumlama biçimi" seçeneğinden "Adı/URL" kısmına isminizi yazarak (url zorunlu değil) veya "Anonim" bölümüne tılayarak yorumunuzu yazabilirsiniz.