Türk televizyonlarında nihayet kaliteli bir dizi: Kayıp

Ekranlarda nihayet görmeyi arzuladığım muhteşem bir dizi yayınlanıyor!

Arabeske bağlayan, pembe dizileri aratmayan cıvık yapımlardan bunalıp çareyi amerikan yapımı dizilerde aramak zorunda bırakılan en azından benim gibi düşünen binleri, onbinleri ekrana kilitleyen, yeni başlayanları kilitleyecek "Kayıp" isimli yapım Kanal D ekranlarında başladı.

Mete Horozoğlu, Kürşat Alnıaçık, Aslı Enver,  ve Menderes Samancılar gibi kaliteli oyuncuların başını çektiği, kadrosunun yanında muhteşem bir giriş yapan senaryosu ile dikkati çekiyor. Asıl ilginç olan ise bu senaryonun yazarı Doğan TV'nin CEO'su İrfan Şahin'e ait olması. Tabi bu hikayeyi ekrana yansıtan yönetmeni de unutmamak lazım. Diziyi izlerken arka planda çalan fon müzikleri, ses efektleri için, kurtlar vadisi dizisinin de müziklerini yapan Gökhan Kırdar seçimi de çok isabetli olmuş. Görüntü kalitesi, uzaktan çekim, kuşbakışı takip yöntemlerini de bol bol kullanan yapımcılar sinema tadında bir keyif yaşatıyor.

Daha önce Ezel dizisinde benzer kaliteyi yakalayan ülkemiz dizi sektörü Kayıp ile yepyeni bir sayfa açıyor tv ekranlarına. Bu dizinin ilk bölümünde birkaç hafta sonra aşk-ı memnu'ya bağlar endişesine su serpecek bir bilgiyi paylaşmakta yarar var. 39 bölüm çekilip ikinci sezonu olmayacak; gözünüz aydın.

Konusu:
Şarman ailesi tanınmış, zengin ve güçlü bir ailedir. Bir gece aile büyüklerinin tam kadro katıldığı  bir davette evden gelen acı bir telefon her şeyi değiştirecektir. Evin küçük oğlu kerem iki polis tarafından apar topar kelepçelenip götürülmüştür. Polisin bu şekilde küçük bir çocuğu kelepçeleyip götürmesi ailenin avukatının gözünden kaçmaz. Emniyete durumu anlatacakları sırada gelen mesajla çocuğun kaçırıldığı anlaşılır. Fakat kim, neden kaçırmıştır?

Polise haber verilirse çocuğu hiç düşünmeden öldüreceklerini söyleyen telefondaki gizemli ses kendilerinden haber beklemelerini söyler ve kapatır. Çaresiz kalan aile ne yapacaklarına karar vermeye çalışırken Metin (avukat) kısa süre önce polislikten ayrılan, bir nevi dedektiflik bürosu açan Mehmet'i (Mete Horozoğlu)  çocuğun bulunması için tavsiye eder...
Fragman


Herkesin bir sırrı var, her sırrın bir bedeli var sloganıyla yola çıkan dizide de kaçırılan çocuk, annesi, babası, dayısı, evin kahyası, çocuğu kaçırana kadar herkesin bir sırrı bir hikayesi var. Yaşanan olaylar ev halkının sakladıkları bazı gerçeklerin ve kirli ilişkilerin açığa çıkmasını sağlayacaktır..

Hiç yorum yok

►Bir profiliniz yoksa "Yorumlama biçimi" seçeneğinden "Adı/URL" kısmına isminizi yazarak (url zorunlu değil) veya "Anonim" bölümüne tılayarak yorumunuzu yazabilirsiniz.