Vakıfbank'ta otomatik ödeme talimatı rezaleti..


Parasıyla rezil olan bir insanım, önce buradan başlayayım. Kimi zaman vakit bulamamaktan, kimi
zaman da üşengeçlikten elektrik telefon doğalgaz vs. faturalarını ödeyememek, geciktirmek gibi kötü bir huya sahip, klasik yurdum insanıyım. İşini son güne bırakmak tabiri hangimize uymuyor ki..

Bu duruma bir son vermek için bankamı aradım ve bütün faturalarım için aralık ayında otomatik ödeme talimatı vererek kurtulmak istedim. Böylece hiç yorulmadan faturalar ödemecek ne gecikmeye kalacak ne de açma kapama bedelleri ödeyecektim. Vakıfbank’ın hakkını vermek lazım; iki ay sorunsuz bir şekilde faturalarımı ödedi. Akabinde mart ayında doğalgazımın ekipler tarafından ödenmeyen faturalardan dolayı kesilmesi sürpriziyle karşılaştım. Firmayı aradığımda iki aydır ödenmeyen faturalardan dolayı gazın kesildiği bilgisini alınca internet bankacılığından giriş yaparak ödemeleri kontrol ettiğimde aynen firmanın dediği gibi iki aydır ödenmediğini sistem üzerinden teyit ettim. Kış günü doğalgazımın kesilmesi bir yana,  30 tl açma kapama bedeli tarafıma yansıması her şeyin üstüne tuz biber oldu.

Bankanın müşteri hizmetlerini aradığımda temsilciyle görüşmek için hatta beklerken “Biz halden anlarız” sözlü melodiyi defalarca dinlettiler. Müziği dinlerken gerçekten halden anlayacaklar gibi bir beklentiye sokuyorlar insanı. Karşımdaki bayan benden doğalgaz abonelik numaramı teyit amaçlı istediğinde, bilgiyi verdim ardından şikayet kaydı açılıp en kısa size dönüş yapılacak dedi ve sorunun çözümü için beklemeye başladım. Ortalama iki üç gün maksimum yedi gün kabul edilebilir dönüş süresi tahmin ettiğimden bir hafta bekledim. Aradan geçen zaman zarfında hiçbir şekilde ne arayan oldu ne de bilgi veren. 

Mart ayının sonunda artık dayanamayıp tekrar aradım ve iki gün içinde bana bir dönüş yapılmadığı takdirde her türlü yasal hakkımı kullanacağımı belirttim. Karşımdaki memur klasik olarak ilgili birime tekrar iletiyorum size dönüş sağlayacağız dedi. Son çıkışımın ardından bana ulaşan sistem yetkilisi sorunun abonelik kodlarından kaynaklanan bir sistemsel problem olduğunu ve problemin giderildiğini söyledi ve kapattı.

Bu sorumsuzluğun üzerine bankanın internet sayfasından yaptıkları yanlışı bir bir anlatarak kayda değer bir dönüş yapılmadığı takdirde gerek sosyal medya gerekse hukuki açıdan hakkımı arayacağımı altını çizerek şikayet iletisi attım. Yaklaşık 10 gün sonra tenezzül edip döndüler sağolsunlar. Dönüş iletisi aynen aşağıdaki gibi. 

   
Tamamen kendilerini bağlayan, müşterinin zerre kadar kusuru bulunmayan bu olay karşısında ne bir özür, ne mağdur ettikleri müşteriye zararın tazmini hususunda üç maymunu oynayan vakıfbank. Biz halden anlarız cingılını defalarca müşteriye dinleten bu bankanın halden anlamak sözcüğünü nasıl yorumladığını çok merak ediyorum.  

Sonuç olarak verdiğiniz otomatik ödeme talimatlarını takip edin derim. Faturalarınız ödeniyor mu ödenmiyormu, özellikle Vakıfbank için son iki ayda yaşadıklarımı ve yaşattıklarını özetlemeye çalıştım. Yolda düşürsem bu kadar üzülmeyeceğim 30 tllik açma kapama bedelini pisi pisine ödemek zorunda kalınca veya bırakılınca insan bunun hesabını sormalı, birileri de vermeli diyorum.

1 yorum:

  1. Aynı rezillik uğraşıyorum suan 2500 luk hesabın 200 tl sini ödediğim halde bugün bankada hiç odememis gibi borcum 2500 tl görünüyor.neymiş bi ara 1500 cektiniz hesap burda sorun yaşamış o maaş onu çektim diyorum yok dokuman verip cekil kenara esim elinde yatirdigi taksitlerin makbuzuyla gitti sorunu cozmediler ..kurallar gereği iptal edemeyiz diyorlar faiziydi yok eksisiydi güzel kan emiyorlar hakkımı atıcam gerekirse mahkeme yoluyla benim cocugumun rizkini yemeye Rabbim nasip etmesin

    YanıtlayınSil

►Bir profiliniz yoksa "Yorumlama biçimi" seçeneğinden "Adı/URL" kısmına isminizi yazarak (url zorunlu değil) veya "Anonim" bölümüne tılayarak yorumunuzu yazabilirsiniz.