Sony akıllı telefon üretimini sonlandırıyor mu?

sony
Erricsson firmasıyla ortak üreterek başlattığı xperia serisine tek başına devam eden Japon teknoloji devi Sony hakkında çıkan dedikodular gerçek çıkarsa sony  xperia artık tarih olacak. 

Sony firmasının apple ve samsung ile girdiği akılı telefon rekabetinden havlu atacağı yönünde söylentiler vardı. Üstün kamera kalitasi, televizyon panelinden gelen deneyimiyle kaliteli telefon ekranları ve su geçirmezlik özellikleriyle sony xperia serileri ile beğeni toplayıp büyük bir çıkış yakalamıştı. Uzakdoğulu teknoloji devinin telefon üretiminin karlılığı az yoğun iş yükü etkenlerinden ötürü akıllı telefon sektöründen elini eteğini çekmekle kalmayıp lcd, led smart tv alanlarından da uzaklaşacağı neredeyse kesinleşti.

Sony’nin patronu Kazuo Hirai’nin  "Telefon işinden çıkma konusunu göz ardı etmiyoruz"  sözü sektörden çıkma konusunu ciddi ciddi düşündüklerinin açık bir ispatıydı. 

BUNDAN SONRA NE OLACAK?
Bir süre önce bilgisayar sektöründeki vitrin ürünü VAIO notebook birimini Japan Industrial Partners'a satan Japon dev, Playstation ürününe odaklanacak gibi görünüyor. Aynı şekilde xperia birimini satacaklar. Yani alacağınız xperia telefonlar muhtemelen artık sony imzalı olmayacak. Bundan sonrası için söylenebilecek tek şey sony karlılığını arttırma derdinde olsa da yaptıkları hamlelerle küçüldüğü kuşkusuz. 

Nokia’nın krallığını yerle bir eden akıllı telefon pazarının oyun konsolu sektöründe çıkabilecek yeni bir ürün yelpazesiyle sony’nin çok güvendiği  playstation’un yarın başına ne gelecek bekleyip göreceğiz. Nokia, Panasonic ve Ericsson’dan sonra sony de havlu atarsa piyasada Apple, Samsung ve LG’den başka şimdilik başka iddalı aktör kalmayacak.

Hiç yorum yok

►Bir profiliniz yoksa "Yorumlama biçimi" seçeneğinden "Adı/URL" kısmına isminizi yazarak (url zorunlu değil) veya "Anonim" bölümüne tılayarak yorumunuzu yazabilirsiniz.