Telefonda ##002#'yi tuşlamak ne işe yarar?


İnternet ortamında, özellikle facebook kullanıcıları tarafından sıkça paylaşılan aman dikkat ##002#'yi tuşla yoksa seni arayanlardan kontör/lira gidiyor şeklinde bir bilgi dönüp duruyor. Bunun farkında olmayanlar telefonlarından bu tuş kombinasyonunu ne işe yarar demeden tuşlayıp arıyor.


İnternette konu ile alakalı detaylı pek fazla bilgi yok ne yazık ki.

Bu yönlendirme ne işe yarar?

Tüm Arama Yönlendirmeleri Kapat ##002# Yes
Tüm Şartlı Aramaları Kapat ##004# Yes
Şartlı Aramaları Aç **004*DestinationNumber# Yes

Mesele şu: Normal şartlarda ister turkcell ister avea isterse vodafone kullanıcısı olsun, aranılan kişiye ulaşılamadığında telesekreter vasıtasıyla aradığınız kişiye ulaşılamıyor sinyal sesinden sonra mesaj bırakabilirsiniz şeklinde yanıt gelir. Bu sinyal sesiyle beraber acil bir  mesajınız varsa iletebilir ve kişi telefonu ulaşılabilir konuma geldiğinde mesajla xxx adet sesli mesajınız var şeklinde sms alır. Bu noktada  sesli mesaj bırakmak ve dinlemek operatörün ücretlendirmesine bağlı bir durum. Bunda da sesli mesaj bırakmak sinyal sesinden sonraki dönem için arama  ücreti olarak ücretlendirilmekte, mesajı dinlemek ise ücretsiz bir işlemdir

Yani bu yönlendirme işlemini yapmanızın size veya sizi arayanlara çok da fazla bir faydası yoktur.

Hiç yorum yok

►Bir profiliniz yoksa "Yorumlama biçimi" seçeneğinden "Adı/URL" kısmına isminizi yazarak (url zorunlu değil) veya "Anonim" bölümüne tılayarak yorumunuzu yazabilirsiniz.