2015 Yılının en iyi 5 komedi filmi listesi

2015 yılının en iyi komedi filmleri sıralamasında kahkahaya boğan 5 film

Beyaz perdede izleyiciyi güldürme her ne kadar zor bir sanat olsa da Holywood bunu başarıyor. 2015 yılın iyi komedi filmi dalında öne çıkan filmlerden 5 tanesini kısaca tanıtalım.

2015 Yılının en iyi komedi filmleri


spy (2015) ajan
Filmin Adı: Spy (2015)
Türkçe Adı: Ajan (2015)
Tür : Komedi
Süre: 120 Dak.
Yönetmen : Paul Feig
Oyuncular : Melissa McCarthy ,  Jude Law ,  Jason Statham ,  Rose Byrne ,  50 Cent
Konusu: Başrolleri tam anlamıyla bir yıldızlar geçisi olan filmde; Susan Cooper (Melissa McCarthy) CIA'de masa başı görevinden sıkılan susan coper artık sahada görev almak ister. Susan, aynı zamanda departmanında başarılı operasyonların görünmeyen kahramanlarından biridir. Ancak önemli bir biyolojik silahla ilgili görevde partneri Bradley Fine (Jude Law) ve İngiltere'den gelen Rick Ford (Jason Statham) deşifre olunca, bu zorlu ve tehlikeli görevi yerine getirmek için Cooper gönüllü olur. Hiç alışık olmadığı bir durumla karşı karşıya kalan acemi ajan, dünyayı felaketten kurtarabilecek son isimdir.


focus (2015)
Filmin Adı: Focus (2015)
Türkçe Adı: Fokus (2015)
Tür : Komedi
Süre: 105 Dak.
Yönetmen : Glenn Ficarra,  John Requa
Oyuncular : Will Smith ,  Margot Robbie ,  Stephanie Honore ,  Rodrigo Santoro ,  B.D. Wong
Konusu: Tecrübeli bir dolandırıcı olan Nicky (Will Smith)  zamanının en usta dolandırıcılarından biridir. genç ve güzel Jess'i (Margot Robbie) koruması altına alır, ona bildiği her şeyi öğretmeye başlar. Bir gün Jess Barrett adında genç güzel ve çekici bir kadın ile yolları kesişir. Sıradan bir kadın olmayan Jess, soygun konusunda en az Nicky kadar önemli bir potansiyel barındırmaktadır.  

İşler iyi gitmektedir, ancak aralarındaki ilişkinin romantik boyut kazanmasıyla işleri zorlaşır. Bu hayatta aşk ve ihanetin bir arada yürümeyeceğini anlayan ikili sonunda yollarını ayırır. 3 yıl sonra çiftimiz yeniden karşılaştığında ise her şey karman çorman olacaktır.

Home (2015) - Evim
Filmin Adı: Home (2015)
Türkçe Adı: Evim (2015)
Tür : Komedi
Süre: 94 Dak.
Yönetmen : Tim Johnson
Oyuncular : Jim Parsons, Rihanna, Steve Martin (Seslendirenler)
Konusu: Gezegenlerinde peşlerini bırakmayan düşmanlarından kaçan bir grup uzaylının (Buflar) dünyamıza gelmesiyle eğlenceli bir macera başlıyor. Ancak uzaylılardan biri yanlışıkla düşmanlarına saklandıkları yeri ifşa ettiğinde büyük bir karmaşa başlar ve sevimli uzaylı tek çareyi bir genç kızdan yardım almakta bulur. Şimdi ikisini de dünyanın etrafında dolaşacakları son derece eğlenceli bir yolculuk beklemektedir.


The wedding ringer (2015) Çılgın düğün
Filmin Adı: The Wedding Ringer (2015)
Türkçe Adı: Çılgın Düğün (2015)
Tür : Komedi
Süre: 102 Dak.
Yönetmen : Jeremy Garelick
Oyuncular : Kevin Hart, Josh Gad, Kaley Cuoco-Sweeting
Konusu: Doug Harris, düğününe sayılı günler kalmış bir damattır. Son derece sempatik biri olmasına karşın biraz asosyal olması sebebiyle  düğününde kendisine eşlik edecek bir sağdıcı henüz bulamamıştır. Hayallerindeki kadın ile evlenmesine iki haftadan daha kısa bir süre kalan Doug son çare olarak kiralık sağdıç bulmak için profesyonel bir yardım için Best Man, Inc." adlı şirkete başvurur. Şirketin CEO'su Jimmy Callahan, Doug'un son çaresidir. Fakat kendisine "sahte sağdıçlık" yapacak Jimmy ile her şey umduğu gibi toz pembe gitmeyecektir. 


Get Hard (2015)
Filmin Adı: Get Hard (2015)
Tür : Komedi
Süre: 100 Dak.
Yönetmen : Etan Cohen
Oyuncular :  Will Ferrell, Kevin Hart, Alison Brie
Konusu: Başarılı bir iş adamı olan James King iş hayatında kazandığı milyon dolarların peşinde olan FBI tarafından suç üstü yapılarak sahtekarlıktan tutuklanır. Yargılama sonucu avukatından San Quentin hapishanesine göndirileceğini öğrenir. 

Azılı katillerin ve diğer suçluların arasında başlayacağı yeni hayatına adapte olmak için Darnell Lewis'e o dünyayı öğretmesi için yardımcı olmasını ister. Bu noktadan sonra kahkaha dolu bir macera başlar, işler James King'in planladığı gibi gitmeyecektir

Ne izlesem diyenlere yol gösterebilecek sinemalarda en iyi komedi, en çok güldüren veya güldürmeye aday bu filmleri izleyenler; görüşlerini bildirebilir, eklemek istediğiniz filmleri paylaşabilirsiniz. İyi Seyirler.

Hiç yorum yok

►Bir profiliniz yoksa "Yorumlama biçimi" seçeneğinden "Adı/URL" kısmına isminizi yazarak (url zorunlu değil) veya "Anonim" bölümüne tılayarak yorumunuzu yazabilirsiniz.