En iyi dini android uygulamaları

islami apk
Özelikle ramazan ayında lazım olabilecek işe yarar en iyi 10 islami, dini android uygulamasını listeledik. 

Kuran oku, sesli dinle uygulaması, ezan uygulaması, ilmihal uygulaması gibi Google market üzerindeki en kullanışlı android uygulamaları işinize yarayacaktır.

EN İYİ 10 DİNİ - İSLAMİ ANDROİD UYGULAMASI

Kuran-ı Kerim Pro1- Ezan Vakti / Kuran-ı Kerim Pro :  İslami uygulamalar içinde en çok kullanılan, en çok tercih edilen, beğenilen en iyi islami uygulama diyebiliriz ezan vakti pro için. Ezan vakti pro tam anlamıyla başlı başına kütüphane.

Tüm namaz vakitlerini tek ekranda bulunduğunuz ile göre gösteren ekranı, kütüphanesi, dini gün ve geceler, bayramları 5 yıllık program halinde sunması, online hatim paylaşım özelliği, kıble pusulası, hicri takvim çevirici, online kabe izleme ve daha birçok özellik.. Şahsen kullanıp deneme fırsatı bulduğum bu uygulama ile ezan vaktinden 45 dk. Önce sizi uyarması namaz vaktinin girdiğini sesle, bildirimle uyarması gibi işe yarar birçok özelliği barındırıyor.

Ramazana özel il il, ilçe ilçe iftar - sahur saati öğrenme imsakiye eklentisi – güncellemesi sayesinde imsakiye bilgileri, oruç, sahur, iftar ve ramazana ait dini bilgiler de mevcut.

Kuran oku apk2-  Kuran oku : Kuran oku programı ile, Orijinal Arapça metin ile beraber 20'den fazla dil çevirisi yapabilen uygulamada Kuranı Kerim Türkçe meali, Türkçe okunuşu (latin harfleriyle) bulunmaktadır. Tercihinize bağlı olarak, 48 meal (çeviri) aracılığı ile kuran okuyabilirsiniz.

Ayrıca, Seçtiğiniz ayeti, diğer çevirenlerin ne şekilde çevirdiğini inceleyerek daha geniş kapsamlı araştırma yapabilmenizi sağlayan yeteneklere sahiptir.3- Fazilet Takvimi: Yıllardır evlerde, işyerlerinde duvarların vazgeçilmez takvimlerinden olan Fazilet Takvimi android dünyasında karşınızda. Takvim ara yüzü, 70 ülke ve 813 şehir için namaz vakitleri, mühim bilgiler bölümü, fazilet takvimi yaprağının arka yüzü birebir uygulama ile birlikte geliyor.

Takvimin ön yüzündeki hadis, ayet ve sözler günlük olarak bildirim ekranınıza düşüyor. Gelişmiş yapısı ve ara yüzü ile fazilet takvimi android uygulaması teknolojide kendini soyutlamamış.


Görsel Kıble apk4- Görsel Kıble:  Her ne kadar birçok programda kıble nerede uygulaması mevcut olsa da GörselKıble uygulaması onlardan farklı.

Mobil sensörlerin ölçtüğü kuzey yönü, gerçek kuzey yönünden 90 dereceye kadar farklılık gösterebilir, bunun sonucunda mobil uygulamalarda kuzeyden hesaplanan Kıble, Kıblenin gerçek yönünden ciddi ölçüde sapabilir. Görsel Kıble bu güvenilirlik sorununu ele alır ve kullanıcının binalar, sokaklar gibi yakın alanlarla birlikte Kıble'nin tam yerini görsel olarak doğrulaması için Google Maps™ üzerinde Kıbleyi işaretler.

Evliyalar Ansiklopedisi apk5- Evliyalar Ansiklopedisi: .Binin üzerinde evliyanın hayatını, eserlerinden, sözlerinden alıntılar yaparak anlatan eserde tanımak isteyeceğiniz onlarca İslam büyüğü var.

Uygulama; Enver Ören’in önderliğinde ihlas grubu tarafından hazırlanan evliyalar ansiklopedisinin androide uyarlanmış hali. Fas'tan Hindistan'a; Yugoslavya'dan Orta Asya ve Çin'e; Kırım ve Kazan'dan Afrika'ya ve Yemen'e kadar giden oraları islamla aydınlatmış olmasını detaylı bir biçimde eserle öğrenmek mümkün.


Mekteb-i Sûffa6- Namaz Hocası | Mekteb-i Sûffa: Adı üstünde namaz hocası olan uygulama, çocuklar ve nazmaz ile geç tanışan yetişkinler için muazzam bir el altı kaynak vazifesi görecektir. Uygulamada beş vakit namaz nasıl kılınır ile vakit namazlarının yanında Cenaze Namazı, Vitir Namazı,Bayram Namazının kılınışı resimli olarak anlatılıyor.

Ayrıca, Nafile Namazlar: Tesbih Namazı, Hâcet Namazı, Abdest Namazı, Korku Namazı, Evvabin Namazı, Teheccüd Namazı, Kuşluk(Dûha) Namazı, İstihare Namazı, Küsûf/Hüsûf Namazı, Teravih Namazı, Yolculuk Namazı, Mescid Namazı, Yağmur Namazı kılınışını bir arada sunan uygulama geniş bir bilgi kaynağı.


Dini Bilgi Yarışması: apk7- Dini Bilgi Yarışması: 5 Seviyeden oluşan zorluk derecesi, 500 civarı toplam soru datası ve tüm soruları doğru bildiğiniz takdirde 10.000 puanla yarışmayı  bitirirsiniz. Eğer bir soruyu yanlış bilirseniz, doğru şık uygulama tarafından  gösterilir, oyun biter.

Kim 500 milyon ister formatındaki kuralların benzerleri bu uygulamada da görmek mümkün. Yarışma esnasında 1 defa kullanabileceğiniz Yarı yarıya, Pas ve Seyirci jokerleriniz bulunmaktadır. Seyirci jokerini kullanabilmek için internet bağlantınızın açık olması gerekir. Seyirci jokerinde o soruya daha önce yarışmacıların hangi cevabı verdiğini görebilirsiniz. Uygulamada "Yüksek Puanlar" sayfasından puanlarınızı büyükten küçüğe doğru görebilir ve silebilirsiniz

Sorularla İslamiyet apk8- Sorularla İslamiyet: Asrımızın manevi soruları, islam, insan, haramlar, helaller, fıkıh, hadis, islam tarihi ve daha bir çok konuda binlerce soru cevabın bulunduğu eşsiz bir kaynak.

Okuyucuların sorularına güvenilir, muteber  kaynaklara atıf yapılarak cevap vermeye çalışan editör kadrosu sorularla islamiyete ait web sitesini android uygulaması ile cep-tablet dünyasına taşıyor. Soru ara kısmında başkalarının sizin konunuzla alakalı benzer sorularını görüntüleyerek aradığınız cevabı bulabilmeniz mümkün.

 Kur'an Öğreniyorum apk
9- Kur'an Öğreniyorum: Harfler, okunuşları ile  başlayıp  harekelerden cezm ve tecvide kadar sıfırdan kuranı kerimi okumayı öğretmek için yola çıkmış başarılı bir çalışma. Kur'an Öğreniyorum uygulamasıyla; harflere, harekelere, tecvid kurallarına ve birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. Bilgiler temel ve orta düzeyde olup, herkesin kolay öğrenebileceği haldedir.

Kuran öğreten android uygulamasında zaman zaman videolu anlatımlara da yer verilmiş. Uygulama içerisindeki videolar Dost TV'nin bir hizmetidir.


Bir Ayet Bir Hadis apk
10- Bir Ayet Bir Hadis:  Bildirim ekranınıza her gün için size özel bir ayet ve bir hadis gösteren  
 başarılı bir uygulama.

Bir Ayet Bir Hadis uygulaması ile; O güne özel olan ayet ve hadisleri görebilirsiniz, Ayet ve hadislerin altındaki karıştır butonu ile diğer ayet ve hadisleri okuyabilirsiniz. Ayet ve hadis konusundaki bilgi birikiminizi artırabilir  ve tüm bu ayet ve hadisleri sosyal medyada arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Uygulamalar nasıl yüklenir?

Bu uygulamaları google play üzerinden aratıp cihazınıza kolayca indirip, kurabilirsiniz.

1 yorum:

  1. https://play.google.com/store/apps/details?id=batmandayiz.com.islamda bu uygulamayı da ekleyin çok güzel bir uygulama

    YanıtlayınSil

►Bir profiliniz yoksa "Yorumlama biçimi" seçeneğinden "Adı/URL" kısmına isminizi yazarak (url zorunlu değil) veya "Anonim" bölümüne tılayarak yorumunuzu yazabilirsiniz.