Doğal yollarla diş beyazlatma yöntemleri

Diş beyazlatma konusu günümüzde çok zahmet ve masraf isteyen bir konu. Artık herkes bembeyaz dişlerin peşinde. 

Kimisi estetik diş cerrahisinden faydalanıp porselen  kaplama dişler ve inci gülüşleri kovalıyor, kimisi de pahalı temizleyici ve kimyasallarla diş minesine kalıcı zararlar veriyor.

Diş macunu firmaları birkaç ayda bir çıkardığı ürünlerle daha beyaz dişler ve daha beyaz gülüşler vadetse de aslında çok da zor ve bir o kadar da pahalı değil tertemiz gülüşler.

doğal yollarla diş beyazlatma

Doğal Yollarla Diş Beyazlatma:

Mutfağınız, buzdolabınız; dişlerinizdeki sarılıkları, çay, kahve, sigara lekelerinden kurtulmak için doğal ilaçlarla dolu…

Doğal Diş beyazlatıcı malzemeler ve Doğal yollarla diş beyazlatma yöntemleri

dopal sirke
1- Sirke ile diş beyazlatma: Mümkünse ev yapımı, değilse kaliteli bir üzüm sirkesi olsun, yarım çaybardağının 1-3’ü sirke olacak şekilde su ile doldurun. Hergün yatmadan önce beş dakika ağzınızı çalkalayın. Ardından su ile ağzınızı yıkamadan dişlerinizi fırçalayın.

Bütün bunları yaparken yemeklerde bol bol salata yiyin elbette sirkeli olacak. Çok değil 15-20 gün sonra farkı göreceksiniz.2- Bir çay tabağına bir tatlı kaşığı karbonat ve üzerine mevsimine göre yarım limon veya greyfurt sıkın. Karıştırın, ardından bu karışıma diş fırçanızı batırıp dişlerinizi bununla fırçalayın.

Bunu 10-15 gün tekrarladığınızda diş lekeleri, sarılıkların günden güne azaldığını göreceksiniz.


karpuzun faydaları
3- Karpuz… Evet yaz mevsiminin nadide ferahlatıcı lezzeti karpuzun suyu aslında güçlü bir asitli içecektir. Asitli derken zararlı olandan değil…

Eskiler bilir. Matlaşmış çatalı, kaşığı karpuz suyunda bekletince pırıl pırıl olur. Onun için sabah kahvaltıda, akşam yemekten sonra tatlı niyetine bolca yemelisiniz. Karpuz, diş sarılığı, tartar oluşumuna karşı sizin için savaşacaktır.Hiç yorum yok

►Bir profiliniz yoksa "Yorumlama biçimi" seçeneğinden "Adı/URL" kısmına isminizi yazarak (url zorunlu değil) veya "Anonim" bölümüne tılayarak yorumunuzu yazabilirsiniz.