Tivibu Türksat Uydu Yayını Fiyatı- İncelemesi

Tivibu Uydu İncelemesi

Bir dostumuza test yayını için verilen cihazı görmeye gittik, test ettik. Ürünü; cihazıyla, kartıyla, kumandasıyla ilk izlenimlerimizi paylaşıyoruz.

tivibu uydu cihazı kumanda

Tivibu Uydu hizmeti Türksat üzerinden faaliyete geçti. Normal tivibu yayınından farkı bildiğiniz uydu yayını olacak. Seç izle – Durdur İzle – Geri Al İzle veya Tekrar İzle özellikleri Tivibu Türksat Uydu  yayınında şimdilik yok. Ama uydu cihazının arkasında internet girişi mevcut.

Tivibu için standart olan bu özellikler uydu versiyonunda en azından şimdilik olmasa da Tivibu’nun türksat uydu kullanıcılarına HD yayın sürprizi var. HD yayınlarda ekstra ücret alınmıyor. Ayrıca Discovery Channel, DTX, BBC Earth HD, Eurosport 2, Sinetv Adrenalin, SineTV Karnaval gibi ekstra kanallar mevcut.

Görüntü kalitesi ıptv yayınına göre daha iyi diyebiliriz. Ayrıca HD yayınlarda da tivibu'nun baya yol katettiğini söylemek mümkün. 

Tivibu Türksat Uydu Yayınında Hangi Kanallar Var?

Uydu yayınında birçok  ulusal kanal, sinema kanalları ve en önemlisi Tivibu Spor kanalları HD olarak karşınızda olacak. Artı olarak normal kablolu tivibu yayınında 2 spor kanalı varken uydu kanalında Avrupa ligi ve şampiyonlar ligi ve diğer maçlar için 4 adet spor kanalı spor severleri bekliyor.

tivibu türksat uydu
(Not:ekran görüntüsü karşıdan kamera ile çekildiğinden orjinal HD yayın net görünmemektedir.)

Tivibu Türksat Uydu Yayını için TTnet abonesi olma zorunluluğu var mı?

Hayır, yok, isteyen herkes Tivibu Türksat Uydu paketlerini alabilir.

Tivibu Uydu Kurulumu Nasıl Yapılıyor?

Tivibu Türksat yayınında cihazların (çanak, LNB, Reciever, Kumanda vs.)  tedariki kurulumu Vestel tarafından sağlanıyor.  Kurulum için gelen ekip abonenin mevcut uydu cihazı olup olmamasına göre yanında krulum ekipmanlarını getiriyor. Yani; Uydu cihazınız çanak anteniniz veya merkezi uydu sisteminiz varsa sadece uydu cihazı + kumanda + HDMI + ara kablo vs. ile gelip 5-10 dk içinde kurulumu yapıyor. Bu arada siz de imzalamanız gereken teslim formlarını doldurup imzalıyorsunuz.

Tivibu uydu cihazı kartla çalışıyor. Kartın aktivasyonu ekip gittikten sonra birkaç saat içinde gerçekleşiyor.Cihazın mülkiyeti tivibuya ait. Aylık cihaz kullanım bedeli olarak 3 TL ödüyor, bir nevi kiralıyorsunuz.

Tivibu Türksat Uydu Yayını Fiyatı: Kaç lira?

  • Çanak Anteniniz veya Merkezi uydu sisteminiz varsa;
Tvibu Sinema Paketi :   19 TL x  24  ay 
Tivibu Süper Paket    :   39 TL x 24 ay 
  • Çanak Anteniniz veya Merkezi uydu sisteminiz yoksa;
Çanak kurulum ücreti malzeme dahil: 6 TL x 12 Ay ayrıca ekleniyor.
  • İnternet paketiyle alırsanız;
Telefon + internet + modem + tivibu yaklaşık: 75,9 TL

1 yorum:

  1. Tivibu sunduğu içeriğe göre pahalı. Filbox tercih etmenizi öneririm. 1 yıllık ücreti 169 TL, ancak yaptıkları kampanyalarla 119 TL'ye alabiliyorsunuz. İçerik olarak parasının hakkını veriyor.

    YanıtlayınSil

►Bir profiliniz yoksa "Yorumlama biçimi" seçeneğinden "Adı/URL" kısmına isminizi yazarak (url zorunlu değil) veya "Anonim" bölümüne tılayarak yorumunuzu yazabilirsiniz.