Windows 10 işletim sistemi sorunları ve çözümleri -1

Windows 10 işletim sisteminin; eksi yönleri - Sorunları ve Çözümleri

windows 10 sorunları çözümleri

Akıllı telefon, tablet furyasından sonra Android ve ios tarafından popülerliği düşen microsoft, windows 10 ile tekrar sahnede.

Yakın zamandır windows 8  olmayan başlat menüsü karışık arayüzü ile bıktırıyor, yavaşlığı ile saç baş yolduran internet explorer'ın tahtı çoktan chrome tarafından ele geçirilmişti bile. Windows 10 ile eski günlerini tekrar yakalamaya çalışan microsoft firması, uzun süredir konuşulan yeni işletim sistemi w10'u kullanıcıların hizmetine sundu.

Gelen ilk tepkiler ve kullanıcıların tecrübelerine bakacak olursak vista ve windows 8'deki hayal kırıklığı bu kez yerini olumlu tepkilere bırakmış görünüyor. Daha yeni ve kullanıcı geri dönüşleriyle gün geçtikçe stabil hale geleceğini umduğumuz Bill Gates'in yeni yazılımında yaşanan olumsuzluklar, sorunlar ve soruları derleyip çözüm yollarını paylaşıyoruz.

1- Outlook mail gönderim problemi

Çözüm: command screen açıp "sfc /scannow" yazın, sonra restart ile yeniden başlatın.

2- Ek ayar yapılmadığı takdirde arkağlandan yoğun internet bağlantısı sorunu (kotalı internet kullanıcılarının başını ağrıtabilecek sistem güncellemeleri)

Çözüm: windows 10'dan itibaren microsoft, windows güncellemelerini hem kendi sunucularından sunacak hem de sizin bilgisayarınızı zaten güncellenmiş bilgisayarlara yönlendirme yoluyla güncelleştirmeleri diğer bilgisayarlardan da edinmenizi sağlayacak. peki, temel sorun şu: ya sizin bilgisayarınız güncelse ve başka bir kullanıcı güncelleme amacıyla microsoft tarafından sizin bilgisayara yönlendirilmişse ne olacak? cevap basit: bu kişinin güncelleme için indireceği dosyalar sizin kotanızdan gidecek. yani güncelleştirmeler için microsoft torrent benzeri bir sistem kurmuş.[1]

3- Red alert 2 Yuri's revenge gibi bazı oyunlarda ve tarayıcıdan oynanan flash oyunlarda bilgisayarın ve tarayıcının aşırı kasması

Çözüm: Ares moduna geçilerek sorun çözülebiliyor.

4- W10 yükseltmesi ile update sonrası geforce experience driver arayüzünün açılmaması

Çözüm: Denetim masası/bölge ayarı/Biçimler sekmesi kısmından dil ayarını amerikan ingilizcesi olarak ayarlanarak sorun giderilebilmektedir.

5- Windows 10'un 90 günlük deneme sürümü (timebased_eval) süresini arttırma.

Çözüm: Halihazırda kurulu olan windows 10 deneme sürümünün 3 aylık (90 gün) süresi bitmeden bir kaç gün önce 1 kez slmgr -rearm çalıştırıp 90 günlük periyodu sıfırlayın. Bu işlemi 9 günlük kullanım sürelerinin bitmesinden bikaç gün önce (mesala son hafta) toplam bir kez kurulum + iki kez süre uzatma ile yaparak toplam deneme süresini 270 güne çıkarabilirsiniz. Sonrası ?.. Allah Kerim :)

6- Windows 10 0x80070002 Hata Kodu ve çözümü

Çözüm: Bu hata ile karşılaşıyorsanız ilk olarak Windows Update aracınızı güncelleştirmelisiniz. Bir sonuç alamazsanız microsoft‘un sitesinden FixIT yazılımını indirerek bağlı hatanın giderilmesi sağlanmaktadır.

Hiç yorum yok

►Bir profiliniz yoksa "Yorumlama biçimi" seçeneğinden "Adı/URL" kısmına isminizi yazarak (url zorunlu değil) veya "Anonim" bölümüne tılayarak yorumunuzu yazabilirsiniz.