Dünyanın en ilginç müzesinden 7 çarpıcı görüntü


Kırım'ın batı kesiminde bulunan bir müze var ki bu yapı emsallerine hiç benzemiyor. Bir nevi modern atlantis özelliği taşıyan müze Karadeniz'in metrelerce altında dalgıçlar tarafından ziyaret edilebiliyor.


Kırım'da bulunan kıyıdan yaklaşık 100 metre uzaklıkta, 1020 metre derinlikte bulunan su altı müzesi turistler ve su altı sporlarına ilgi duyan dalgıçlar tarafından yoğun ilgi görüyor.

Su altı müzesinde yaklaşık 50 heykel bulunurken bu heykeller arasında eski Sovyetler Birliği liderlerinden Lenin, Stalin felsefeci Karl Marx başta olmak üzere,  Paris'teki Eyfel Kulesi ve Londra'daki Tower Bridge, İsa heykeli, mısır ve roma medeniyeti ait örnekler gibi dünyanın önde gelen yapı ve heykellerinin kopyaları su altında sergilenmekte.

Benzerleri her ne kadar Meksika, Florida ve İsrail'de bulunsa da bu müze ilginç karakteristik özelliğiyle kültürel alanda ayrı bir öneme sahip. 

1. Lenin Heykeli

kırım su altı müzesi

2.Eski Mısır Dönemi Eseri

su altı müzesi rusya

3. Roma dönemi heykeli

su altı müzesi heykel

4. Karl Marx Büstü

su altı müzesi marx

5. Eiffel kulesi

su altı müzesi eiffel

6. Babil

kırım su altı müzesi 2

Hiç yorum yok

►Bir profiliniz yoksa "Yorumlama biçimi" seçeneğinden "Adı/URL" kısmına isminizi yazarak (url zorunlu değil) veya "Anonim" bölümüne tılayarak yorumunuzu yazabilirsiniz.