4.5G hız testi kotayı yer mi?

4.5G altyapısına geçilmesiyle mobil internet kullanıcıları 3G ile 4.5G arasında ne kadar fark var ediyor sorusuna cevap aramak için hız testi yaparak farkı gözlemlemeye çalışıyor. 

Gün içinde 4.5g ile internet kotasının eridiğini gören kullanıcılar ilk başta bu duruma anlam veremedi.

Birden fazla yapacağınız bu hız testleri kotanızı bitirebilir.

4.5G hız testi  kotayı yer mi?

Akıllı telefon üzerinden speed test gibi uygulamalarla yapılan bu hız testleri basit bir test aracı gibi gözükse de internet kotasından ciddi veri çekerek kotadan ortalama 40-60 MB veri harcıyor. 10-15 kez tekrarlayacağınız bir 4.5G hız testi 1 GB internet kullanımına neden olabilmekte.

Hız testleri ping atarak önce download sonrasında da upload değerlerini ölçmede sanal veri aktarımı ile size bu test sonuçlarını sunuyor. Dolayısıyla siz farkında olmadan kotanız kullanılan veri kadar eksiliyor.

Hız deneyimi yaşama uğruna 4.5G kota aşımından ötürü size yüksek telefon faturası gelmemesi için dikkatli olmanız gerekir. Birden fazla hız testi yaparken bir daha düşünün.

Hiç yorum yok

►Bir profiliniz yoksa "Yorumlama biçimi" seçeneğinden "Adı/URL" kısmına isminizi yazarak (url zorunlu değil) veya "Anonim" bölümüne tılayarak yorumunuzu yazabilirsiniz.