Vergi yapılandırması ve affı için online başvuru

vergi
Milyonlarca mükellefi sevindiren 6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun kapsamına giren borçların yapılandırılması işlemleri için başvurular başladı.

Borçlarını yapılandırmak isteyen mükellefler bağlı bulundukları vergi dairelerine giderek başvurularını yapıyor. 

Gelir İdaresi mükellefler için yeni bir uygulama getirilerek internet üzerinden online yapılandırma ve taksitlendirme yapabilme kolaylığı getirildi. 

Böylece sıra bekleme, işten izin alma vs gibi vakit kaybından vatandaşlar kurtarılırken vergi dairelerinin de iş yükü hafifletilmiş oldu.


İnternetten yapılandırma ve taksitlendirme nasıl yapılıyor?

İnternet Vergi Dairesine şifreli veya gerçek kişiler için TC numarası girilerek yapılandırma işlemlerini online yapabilirsiniz. Aşağıda örneği olan sayfadan sizden istenenleri doldurduktan sonra onay süreci en kısa süre içerisinde tamamlanıp borcunuzu yapılandırabiliyorsunuz.

online başvuru

Borcunuzu aşağıda bulunan bağlandılara tıklayarak Vergi yapılandırması ve affı için online başvuru işlemlerinizi yapabilirsiniz.

başvuru

Başvurunuzu yaptıktan sonra sol taraftaki sekmede yer alan "Başvurularım" kısmında onay süreci tamamlanana kadar “Durum: evrak kaydedilecek “ şeklinde kalacaktır. Onay süreci tamamlandıktan sonra ödeme planı görüntüle kısmı aktif hale gelecek buradan yapılandırma sonrası borç tutarınızı  ve ödeme planınızı görüntüleyebilirsiniz.

3 yorum:

 1. Başvuru alıyorlar ama işleme koymuyorlar. Vergi dairesini aradım kanun hesaplaması sistemlerine daha yüklenmemiş.

  YanıtlayınSil
 2. Rıhtım vergi dairesi bir cevap ver ?

  YanıtlayınSil
 3. aSLAN PARÇASI31 Ekim 2016 13:39

  Teşekkürler Türkiye!
  :)

  YanıtlayınSil

►Bir profiliniz yoksa "Yorumlama biçimi" seçeneğinden "Adı/URL" kısmına isminizi yazarak (url zorunlu değil) veya "Anonim" bölümüne tılayarak yorumunuzu yazabilirsiniz.